3. Калу спаси Челси на „Гудисън Парк” за ФА Къп (видео)

Калу спаси Челси на „Гудисън Парк” за ФА Къп (видео)

„Сините” стигнаха до 1:1 при гостуването на Евертън и чакат преиграването в Лондон

Носителят на Купата на Англия Челси, бе на косъм от отпадане от турнира, но все пак успя да се добере до равенство 1:1 с Евертън и да стигне до преиграване на двубоя. Срещата се игра на стадион „Гудисън Парк” и бе от програмата на 4-ия кръг на ФА Къп. Саха изведе „карамелите” напред в 62-ата минута, а крайното 1:1 оформи Калу в 75-ата.

Двубоят започна с опасен удар на Дрогба, който обаче бе спасен от Хауърд. След първите 10 минути обаче, домакините се съвзеха и натиснаха своя съперник. В 13-ата Билялетдинов шутира силно, ала Чех отрази, а 13 по-късно стражът на столичани отново трябваше да показва класа, този път след изстрел на Родуел.

След преполовяването на първата част натискът на Евертън стана наистина осезаем, а с нови пропуски се отличиха Бейнс и Коулман. До края на полувремето „карамелите” продължиха настоятелно да търсят път към мрежата на Челси, ала Фелаини и Артета също не можаха да преодолеят Петр Чех.

До края на полувремето гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира със силен натиск на „карамелите” и в 52-ата минута Саха засече с левия крак след центриране отдясно, но Рамиреш застана на голлинията и кълбото се отби в тялото му. Последваха неточни удари на Родуел и Артета, както и едно спасяване на Чех след шут на Фелаини.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Лейтън Бейнс центрира в наказателното поле от корнер, където Саха се извиси над всички и с глава изведе домакините напред – 1:0.

След гола мърсисайдци продължиха да пресират здраво своя опонент, ала няколко фрапантни пропуска сътвориха Артета, Коулман и Билялетдинов. Така дойде 75-ата минута, когато при една контраатака Калу получи в наказателното поле и стреля по земя с десния крак през краката на Дистен, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на Хауърд за 1:1.

След това попадение гостите определено живнаха, а 180 секунди по-късно можеха да стигнат до пълен обрат след удар на Анелка, ала Хауърд се намеси и спаси. В 84-ата минута Рамиреш пък напредна през центъра и стреля силно с десния крак от над 20 метра, но за негово съжаление топката срещна лявата греда на Евертън.

До края на двубоя нов гол не падна и така Евертън и Челси завършиха наравно 1:1 на „Гудисън Парк” мача си от 4-ия кръг на ФА Къп. Така спорът между двата състава ще трябва да се реши след преиграване на в Лондон на „Стамфорд Бридж”.

Евертън – Челси 1:1