3. Каляри обърна Болоня и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Каляри обърна Болоня и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

След успех с 2:1

Отборът на Каляри напусна зоната на изпадащите от Серия "А" само 24 часа след като се озова в нея след победа с 2:1 при домакинството си на Болоня.

Сардинци паднаха до 18-ото място в класирането в събота, когато Верно спечели с 21 срещу 19-ия Емполи, но бързо напуснаха опасната зона след успеха си над тима на старши треньора Тиаго Мота.

Болоня, който до момента прави фантастичен сезон, поведе на стадион "Унипол Домус" в средата на първото полувреме чрез Рикардо Орсолини.

В 31-вата минута обаче Каляри възстанови равенството с точен изстрел на Андреа Петаня.

През второто полувреме положенията за гол и пред двете врати липсваха, но домакините стигнаха до такъв чрез автогол на Рикардо Калафиори.

До края на мача Болоня не създаде нещо наистина опасна пред вратата на съперника си и инкасира втора загуба в последните си три мача.

В класирането Каляри е на 16-о място с 18 точки, само на една над зоната на изпадащите. Болоня е на шеста позиция с 32 точки.