3. Каляри препъна Интер на "Меаца"(ВИДЕО)

Каляри препъна Интер на "Меаца"(ВИДЕО)

"Нерадзурите" трябва да победят Милан в дербито, за да си гарантират титлата

Интер не успя да победи Каляри и завърши наравно 2:2 в мача между двата отбора от 32-рия кръг на Серия А.

„Нерадзурите“ все пак имат аванс пред втория Милан от 14 точки и ако победят градския си съперник в следващия кръг, официално ще си осигурят Скудетото.

Мачът започна перфектно за почти сигурният шампион на Италия. Николо Барела направи пропуск в 5-ата минута, но в 12-ата Тюрам се разписа. Той отклони центриране от Алексис Санчес.

В 28-ата минута попадение на Барела не беше зачетено заради засада. Решението беще потвърдено от ВАР. В 65-ата минута гостите възстановиха равенството. Шомуродов овладя край наказателното поле на Интер и със страхотен удар се разписа – 1:1.

Малко повече от четвърт час преди края „нерадзурите“ получиха дузпа за игра с ръка на Йери Мина. Зад топката застана Чалханоглу. Турчинът се разписа и изведе Интер напред в резултата.

В 83-тата минута обаче резултатът отново беше изравнен. Николас Виола се ориентира бързо в наказателното поле и наказа грешката на защитата на Интер. Дълбоко в добавеното време Ян Зомер се отчете с фантастична намеса. Вратарят на Интер предотврати загубата, като спря Джанлука Лападула, който стреля с глава от близка дистанция.