3. "Канарчетата" приземиха "червените дяволи" (+ВИДЕО)

"Канарчетата" приземиха "червените дяволи" (+ВИДЕО)

Норич нанесе трето поражение на Манчестър Юнайтед във Висшата лига от началото на сезона

Манчестър Юнайтед претърпя трето поражение във Висшата лига от началото на сезона, след като отстъпи с минималното 0:1 при гостуването си на Норич от 12-ия кръг на английското първенство. „Червените дяволи” не показаха всичко, на което са способни на „Кароу Роуд” и така и не достигнаха до гол. „Канарчетата” от своя страна направиха много добри впечатления с играта си, а през второто полувреме отбелязаха и един гол, който в крайна сметка им осигури трите точки.

По този начин Манчестър Юнайтед пропусна да се завърне на върха, където по-рано днес се изкачи градският съперник Манчестър Сити. Тимът на сър Алекс Фъргюсън остава с актив от 27 пункта и е на 2-ата позиция. Норич пък се изкачи на 13-ото място и вече е с 14 пункта.

„Червените дяволи” имаха отличен шанс да излязат с гол напред в резултата още в 3-ата минута, когато Робин ван Перси стреля отдалеч, но Джон Руди внимаваше и с добра намеса изби в ъглов удар. Норич отвърна с удари на Робърт Снодграс и Антъни Пилкингтън, но и в двата случая кълбото не попадна в рамките на вратата на гостите. Последва нов пропуск на Робин ван Перси, а в 15-ата минута Ашли Йънг насочи хубаво кълбото след изпълнение на свободен удар, но Джон Руди отново бе на мястото си и улови. Малко след това Уесли Хулахан отправи изстрел към Андерс Линдегаард, който спаси.

В средата на първата част Робърт Снодграс можеше да се разпише от чиста позиция, но стреля в аут. До почивката Юнайтед не впечатли с играта си, въпреки че в 40-ата минута бе много близко до гол. Райън Гигс намери по отличен начин Робин ван Перси в близост до вратата на „канарчетата”, но холандецът вместо да засече директно кълбото с десния крак, реши да се опита да го отиграе с левия и в крайна сметка не го уцели и то излезе в аут. До края на първата част Ашли Йънг също пропусна ситуация за гостите, а Крис Смолинг получи възможност да стреля, но ударът му бе блокиран. Така след 45 минути игра резултатът на „Кароу Роуд” бе 0:0.

Почти веднага след началото на второто полувреме Робин ван Перси имаше отлична възможност да изведе гостите с гол напред, но Джон Руди се справи с удара на холандеца. „Червените дяволи” продължиха да не се представят по възможно най-добрия начин, а в 60-ата минута Норич успя да открие резултата. Хавиер Гаридо центрира по отличен начин топката в наказателното поле на Юнайтед, а там Антъни Пилкингтън с великолепен удар с глава забоде кълбото в мрежата на гостуващия тим.

Юнайтед се втурна в атака в опит да осъществи обрат или поне да се добере до равенството, но „червените дяволи” не създадоха почти никакви ситуации пред Джон Руди. В 76-ата минута влезлият като резерва Дани Уелбек стреля с глава, но ударът му бе спасен без проблеми от вратаря на Норич.

След като поведоха в резултата, „канарчетата” действаха предимно на контраатака, а в заключителните минути от редовното време имаха две отлични ситуации за отбелязване на гол. В 88-ата минута силен изстрел на Антъни Пилкингтън бе спасен от Андерс Линдегаард, а 2 минути по-късно Джонатан Хоусън бе изведен сам срещу стража на Манчестър Юнайтед, но стреля покрай дясната греда.

В продължението на двубоя „червените дяволи” бяха много близко до попадение. Себастиен Басонг можеше да си отбележи автогол, след като изби с глава, а топката полетя застрашително към вратата на Джон Руди, който обаче внимаваше и изчисти в корнер. Малко след тази ситуация и секунди преди края на мача, Андерсон отправи много мощен шут към вратата на „канарчетата”, Джон Руди спаси, но първоначално не успя да укроти кълбото в ръцете си и то можеше да бъде довкарано от Пол Скоулс, но вратарят на домакините бързо поправи грешката си и улови топката. Така Норич удържа аванса си и се поздрави с минимална победа с 1:0 срещу Манчестър Юнайтед.