3. „Канарчетата” взеха точка от 10 бирмингамци на „Вила Парк” (видео)

„Канарчетата” взеха точка от 10 бирмингамци на „Вила Парк” (видео)

Срещата от деветия кръг на Висшата лига приключи при равенство 1:1

Астън Вила остана без победа в пети пореден кръг на английската Висша лига, след като стигна само до 1:1 при домакинството си срещу Норич.

Срещата на „Вила Парк” се игра пред 33 184 зрители, които в 19-ата минута подкрепиха българския капитан на бирмингамци Стилиян Петров в борбата му с левкемията с аплодисменти.

Малко по-късно, в 27-ата, новото попълнение на Вила Кристиан Бентеке откри резултата. 21-годишният конгоански нападател, дошъл от белгийския Генк срещу сумата от 8,8 млн. евро, получи пас от Брет Холман и преодоля Джон Руди за 1:0.

Това позволи на домакините да се оттеглят с гол аванс на почивката, но след нея младият краен бранител Джо Бенет си изкара втори жълт картон с ненужно нарушение край страничната линия и остави своите с човек по-малко.

Последва масиран натиск на „канарчетата”, които това лято бяха напуснати от своя мениджър Пол Ламбърт, за да може последният да поеме именно съставът на Астън Вила.

Благодарение на отличната игра на американския страж на „винените” Брад Гузан обаче минималната преднина на бирмингамци се запази до 79-ата минута, в която все пак логичното се случи и Норич възстанови статуквото.

Това стори бранителят Майкъл Търнър, който бе с основна вина за попадението на Вила, но изкупи грешката си с удар отблизо за 1:1.

След равенството в деветия кръг Норич събра седем точки, а домакините от Бирмингам останаха с една по-малко в своя актив.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал