3. Капитанът поведе "червените дяволи" към успех над Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Капитанът поведе "червените дяволи" към успех над Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уейн Рууни с два гола и асистенция за 3:1 на „Олд Трафорд”

Манчестър Юнайтед записа пета поредна победа на „Олд Трафорд”, след като победи гостуващия Нюкасъл с 3:1 в среща от XVIII кръг на английската Висша лига.

Така „червените дяволи” продължиха традицията да играят силно на „боксинг дей” и останаха непобедени в часовете след Коледа от 1978 година насам.

Техният наставник Луис ван Гаал заложи на атакуващ състав и титуляри под проливния дъжд в Манчестър започнаха Уейн Рууни, Хуан Мата, Ашли Йънг, Антонио Валенсия, Радамел Фалкао и Робин ван Перси.

Последните двама поведоха атаката на тима, а в центъра на защитата започна младият Патрик Макнеър. Капитанът Рууни пък бе поставен в средата на терена, където си партнираше с Майкъл Карик, докато пред тях бе Хуан Мата.

Това се оказа печеливша тактика, защото Рууни вкара две попадения и подаде за третото, а в основата на неговите голове бяха Радамел Фалкао и Хуан Мата.

Домакините започнаха добре срещата и в 13-ата минута Ашли Йънг центрира опасно, но Фалкао не успя да играе с глава.

Последва корнер, а след това контраатака на гостите, които имаха претенции за дузпа, след като Хуан Мата повали Йоан Гуфран в пеналта.

Такава обаче не последва и „червените дяволи” отвърнаха бързо. В 16-ата минута Уейн Рууни изведе Ван Перси зад защитата на гостите и холандецът преодоля стража на „свраките”, но не улучи вратата.

В 19-ата минута Давид де Хеа трябваше да се намесва решително след мощен шут на Янмаат, ала испанецът показа класата си и изби в корнер.

Малко по-късно дебютиралият като титуляр в стоя на гостите тийнейджър Адам Армстронг опита удар, който бе блокиран и топката се озова у Уейн Рууни. Капитанът видя непокрития на левия фланг Хуан Мата и му подаде, а той с центриране намери Радамел Фалкао в пеналта. Колумбиецът демонстрира завидни умения и падайки съумя да отклони топката към връхлитащия Рууни, а за последния остана само да прати топката в мрежата и да открие резултата в 23-ата минута.

Попадението на английския национал бе под номер 223 за него с екипа на Манчестър Юнайтед и той вече има само с 14 по-малко от втория във вечната ранглиста Денис Лоу. Убедителен лидер е сър Боби Чарлтън със своите 249 гола.

Манчестър Юнайтед продължи да диктува събитията на терена и не след дълго нанесе своя втори удар. В 36-ата минута Фалкао отне една топка в половината на съперника, после Джоунс подаде към Мата, а той от своя страна изведе прецизно Уейн Рууни сам срещу вратаря и капитанът не сгреши – 2:0.

При този резултат дойде почивката, но малко след нея „червените дяволи” сложиха точка на спора. В 53-ата минута Уейн Рууни със страхотно подаване буквално сложи топката върху главата на Робин ван Перси и той оформи класиката след изстрел с глава в далечния ъгъл.

В 62-ата минута „червените дяволи” можеха и да стигнат до още по-убедителна преднина, тъй като Рууни стреля опасно от свободен удар, но топката срещна външната част на мрежата.

След това Луис ван Гаал реши да даде почивка на изигралия силен мач Фалкао и го извади, пускайки в игра младия Джеймс Уилсън. Впоследствие на терена се появиха още Дарън Флетчър и завърналият се след травма Рафаел.

В 85-ата минута Фил Джоунс повали Джак Колбак в пеналта и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Папис Сисе и с точното си изпълнение намали резултата – 1:3, като по този начин ознаменува своя стотен мач с екипа на „свраките”.

До края не се стигна до нови попадения и така Манчестър Юнайтед остана без поражение в осми пореден мач, при седем успеха в периода. „Червените дяволи” останаха на 7 точки от градския съперник Сити, който е втори в класирането, но вече имат преднина от 3 пред четвъртия Саутхемптън.

Ето и всички резултати от XVIII кръг на Висшата лига, както и голмайсторите в срещите:

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен