3. Кариерата на Виктор Валдес в Барселона приключи с тежка контузия

Кариерата на Виктор Валдес в Барселона приключи с тежка контузия

Вратарят скъса връзка на дясното коляно и най-вероятно ще пропусне и Световното първенство в Бразилия

По всичко изглежда, че Виктор Валдес изигра последния си мач за Барселона тази вечер при домакинската победа с 3:0 срещу Селта. Вратарят скъса връзка на коляното още през първото полувреме и ще пропусне не само мачовете до края на сезона, но и Световното първенство в Бразилия.

Малко над 20 минути бяха изминали на „Ноу Камп”, когато Валдес се хвърли да лови една топка, която сам изпусна след пряк свободен удар на Орелана от Селта, но стражът стъпи много лошо и коляното му се огъна жестоко.

Валдес веднага падна на терена и се хвана за коляното, а след няколко минути лечение от лекарите беше изнесен на носилка от терена, закрил лицето си с ръка от болка. До края мачът доигра Хосе Пинто.

„Валдес скъса връзка на дясното коляно и ще се наложи да се подложи на операция”, кратко съобщават от Барселона след мача.

32-годишният вратар вече обяви, че напуска отбора в края на сезона, когато изтича договорът му с клуба и това се явява последният му мач за Барса.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)