3. Карим Бензема поведе „белия балет” към финала за Купата на Краля (видео)

Карим Бензема поведе „белия балет” към финала за Купата на Краля (видео)

Реал Мадрид постигна минимална победа като гост на Севиля в първия полуфинален сблъсък между двата тима

Отборът на Реал Мадрид победи като гост Севиля с 1:0 в първия полуфинален мач за Купата на Краля. Единственото попадение в срещата отбеляза Карим Бензема в 17-ата минута.

Мачът започна с домакински натиск на севилци, които на няколко пъти правиха опасни пробиви чрез Хесус Навас по дясното крило. Андалусийците обаче не успяха да се възползват от игровото си преимущество в началните минути на мача. Домакините дори дадоха първата си жертва още в 15-ата минута, когато Серхио Санчес се контузи, вследствие на сблъсък с Ласана Диара, и се наложи да напусне принудително терена.
Загубата на защитника, като че ли се отрази на играта на Севиля, тъй като само две минути по-късно Реал Мадрид поведе в резултата след първата си по-опасна атака. Автор на попадението бе Карим Бензема, който преодоля двама защитници, а после и стража на домакините Андрес Палоп за 1:0.
Най-дискутираното положение през първата част обаче несъмнено бе в последната 45-ата минута, когато след удар на Фабиано от състава на Севиля имаше съмнения, че топката е преминала голлинията преди да бъде изчистена от Раул Албиол. Главният рефер Ундиано Майенко обаче остана безмълвен и остави играта да продължи.
През второто полувреме мадридчани бяха по-активни и създадоха повече голови възможности пред вратата на Палоп. Опасни удари на Ласана Диара профучаха на сантиметри от левия страничен стълб, а малко по-късно в 60-ата минута Месут Йозил се изправи очи в очи със стража на домакините, но се засуети и топката попадна в Алонсо. Бившият играч на Ливърпул бе почти на централната линия на терена и се опита да прехвърли излезлия напред Андрес Палоп, но малко не му достигна, за да отбележи гол-шедьовър, подобен на изпълнението му срещу Нюкасъл с екипа на „мърсисайдци”.
В самия край на срещата шанс се откри пред влезлия като резерва в тима на андалусийците Алваро Негредо, чийто удар с глава обаче не порази целта .
Така отборът на Реал Мадрид спечели минимално гостуването си на стадион „Рамон Санчес Писхуан” и е с единия крак на финала за Купата на Краля, където най-вероятно ще се изправи срещу тима на Барселона. Каталунците приемат отбора на Алмерия на Ноу Камп от 23 часа тази вечер и много трудно ще допуснат изненада.

Севиля: Палоп; Серхио Санчес (15 - Касерес), Алексис, Ескюде, Ф. Наваро; Зокора, Ромарик (51 - Ренато), Навас, Пероти; Кануте, Фабиано (75 - Негредо)
Реал Мадрид: Касийяс; Рамос, Албиол, Карвальо, Арбелоа; Чаби Алонсо, Кедира, Лас (56 - Марсело); Кристиано, Йозил (85 - Гранеро); Бензема (68 - Ди Мария)
Жълти картони: Фабиано, Зокора, Алексис, Наваро (С); Ласана, Рамос, Арбелоа, Кедира, Кристиано (Р)
Съдия: Ундиано Майенко
Стадион: "Рамон Санчес Писхуан", Севиля (Андалусия)