3. Карпи поднесе трета сензация за Копа Италия, Фиорентина е аут (ВИДЕО)

Карпи поднесе трета сензация за Копа Италия, Фиорентина е аут (ВИДЕО)

"Виолетовите" загубиха от новака в Серия А с 0:1 на своя "Артемио Франки"

Фиорентина стана поредната жертва на изненадите в осминафиналите за Купата на Италия и отпадна след 0:1 у дома от новака в Серия А Карпи. Снощи Дженоа изхвърча от турнира, а по-рано днес и Рома отпадна доста неочаквано.

На "Артемио Франки" силен удар на Бернардески в началото бе избит, а гостите едва не си вкараха автогол при опит да попречат на Калинич да засече центриране на Паскуал.

Карпи също имаше добри положения чрез Ди Гаудио и Бориело, а Гаголо нацели гредата на домакините в 21-ата минута.

Обратно пред другата врата Дзакардо изчисти от голлинията и попречи на Анте Ребич да превърне в гол асистенцията на Кума Бабакар.

Точно преди почивката и „виолетовите” нацелиха греда – Милан Бадел тресна напречната от воле след лошо изчистено центриране от корнер.

В началото на втората част вратарят Бъркич извади изстрел от фаул на Бернардески под гредата.

Шокът за Фиорентина дойде в 76-ата минута, когато Антонио Ди Гаудио вкара за Карпи след хубав индивидуален рейд отляво и с десния крак прати ниско в далечния ъгъл.

До края пропуски направиха Иличич, Мароне, Алонсо и Астори и след червени картони на Гонсало Родригес /Фиорентина/ и резервата Джери Мбакогу /Карпи/ Фиорентина отпадна от турнира още след първия си мач.

На четвъртфинал Карпи чака победителя от мача Сампдория - Милан.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?