3. Картахена изненада Барса, но само за половин час (+ВИДЕО)

Картахена изненада Барса, но само за половин час (+ВИДЕО)

Барселона изоставаше, но успя да обърне втородивизионния Картахена до 4:1 в петък вечерта в първи мач от 1/16 финалите на турнира за Купата на краля.

Барселона изоставаше, но успя да обърне втородивизионния Картахена до 4:1 в петък вечерта в първи мач от 1/16 финалите на турнира за Купата на краля. Фернандо изненадващо изведе домакините след 16 минути, но каталунците отвърнаха на удара и върнаха  нормалността с бърз двоен удар до почивката, осигурявайки си победата със стил с допълнителни два гола след подновяването на играта.

Херардо Мартино направи шест промени в състава, който загуби с 0:1 от Атлетик Билбао в неделя, но изненадващо избра сравнително силен състав, независимо от огромната разлика в класите. Със „само” 8 национала, които вероятно ще участват на Световното първенство, Барса беше неузнаваема в първите 15 минути.

Картахена излезе, за да остави следа, дори и само за миг и да вдигне на крака публиката. Техните усилия бяха възнаградени, когато Фернандо промъкна топката покрай Хосе Мануел Пинто в 15-ата минута, за да изведе Давид пред Голиат.

Картахена продължи да притиска Барселона, но талантът на каталунците в крайна сметка излезе на преден план и Педро успя да изравни в 35-ата минута, благодарение на брилянтен пас на Сеск Фабрегас.

Дойде и моментът на Сеск да застане под прожекторите. Минути по-късно той бе прибавен към голмайсторите при добро центриране на Адриано.

Барселона излезе на почивка доволен от последните 10 минути, но не може да бъде доволен от първия си половин час.

След подновяването на играта Барселона имаше редица възможности да отбележи, но не успя да го стори дълго време.

За късмет Педро беше на линия, за да вкара втория си гол и на практика да убие интригата в мача в 72-ата минута.

Младият талант на Барса Донгу реализира последния гол за вечерта.

Картахена може да бъде доволен от своето невероятно представяне, докато Барселона има въпроси, върху които трябва да работи.

В другия късен петъчен мач Валядолид и Райо Валекано приключиха при нулево равенство.

Малага – Осасуна

Реваншите започват на 17 декември и отново ще са в рамките на три дни.
Ибрахимович отново е национал на Швеция

Големият син на Златан Ибрахимович - Максимилиан е извикан в юношеския тим на "Тре крунур"

Рома предлага нов договор на вратаря Миле Свилар

Титулярният страж на Рома е близо до контракт за още пет години

Манчестър Юнайтед ще има сериозни проблеми, ако пропусне Шампионската лига

"Червените дяволи" са пред сериозна финансова криза при ново оставане извън топ 4

Няма да е ЦСКА: Балотели, отива в трета дивизия на Испания

Италианският нападател е пред подпис с Интерсити

Френки Де Йонг се завръща за Барселона

Нидерландският халф лекуваше контузия пет месеца

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора