3. Касано и Пацини изведоха Самп до победа в Торино – 3:1

Касано и Пацини изведоха Самп до победа в Торино – 3:1

Нападателната двойка на Сампдория Антонио Касано/Джампаоло Пацини изигра поредният си силен мач и бе с основна заслуга за победата с 3:1 при гостуването на Торино, в мач от 29-ия кръг на Серия А.

Двамата вкараха по един гол, а Самарко добави другия за втората победа на Самп като гост за сезона, а Бианки отбеляза за Торо, който е пред изпадане. Мачът започна отлично за „блучеркатите” и още в 8-ата минута Пацини откри резултата след шут в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Серени.

В 24-ата минута Касано подаде на Самарко, който с изстрел по земята отбеляза един от редките си голове в Калчото, с който удвои преднината на тима си. Само 5 минути след това домакините се върнаха в мача. При центриране от корнер Натали стреля с глава, ударът му бе блокиран от защитник, но топката попадна в Роландо Бианки, който без проблем вкара за 1:2.

След този гол Торо натисна сериозно противника си, но вратарят на Дория Лука Кастелаци имаше страхотен ден и се справи блестящо в няколко опасни ситуации. Така се стигна до 69-ата минута, когато капитанът Паломбо подаде към Касано, който отбеляза от малък ъгъл поредния си майсторски гол и реши изхода на срещата.

След този кръг Сампдория е на 14-о място с 36 точки, а Торино остава на 18-а позиция с 24 точки, като още повече усложни ситуацията около оставането си в елита на италианския футбол.

ТОРИНО - САМПДОРИЯ 1:3