3. Късен гол на Де Йонг класира Милан напред за Купата на Италия (ВИДЕО)

Късен гол на Де Йонг класира Милан напред за Купата на Италия (ВИДЕО)

"Росонерите" се наложиха с 2:1 над Сасуоло пред полупразните трибуни на "Джузепе Меаца"

Пред полупразните трибуни на „Джузепе Меаца” Милан се наложи с 2:1 над Сасуоло и се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия. Резултатът бе открит от Пацини през първата част, а Сансоне възстанови равенството в 63-ата след точно изпълнение на дузпа. Победният гол за „росонерите” бе отбелязан малко преди края на двубоя от Найджъл де Йонг.

Новото попълнение на Милан Алесио Черчи направи впечатляващ дебют и асистира за първото попадение в срещата.

Именно  Черчи бе в основата на първата сериозна атака на домакините, но след като се справи с двама бранители на Сасуоло не успя да преодолее вратаря на гостите.

След няколко пропуска и пред двете врати отличен пас на Черчи намери Пацини, който от воле разпечата вратата на Сасуоло в 38-ата минута.

Секунди след попадението Черчи бе близо до втори гол, но ударът му срещна гредата.

През втората част Пацини бе близо на два пъти до второ попадение, но Помини показа отличен рефлекс и спаси вратата си от нов гол.

В 63-ата минута Сансоне възстанови равенството след точно изпълнение на отсъдена дузпа.

Далечен удар на Черчи бе отклонен с усилие от Помини, а Абиати спаси удари на Сансоне, Флокари и Паволети.

Четири минути преди края на редовното време тимът на Пипо Индзаги стигна до второ попадение, което класира „росонерите” напред в турнира. При центриране в полето на Сасуоло Андреа Поли изскочи от дълбочина и нанесе страхотен удар, който се отклони от напречната греда. При добавката Найджъл де Йонг бе точен и осигури победата за своя тим.