3. Късен гол на Лавеци носи седми пореден успех на ПСЖ (ВИДЕО)

Късен гол на Лавеци носи седми пореден успех на ПСЖ (ВИДЕО)

Ибра се върна, но Кабай се контузи при 3:2 над Метц

Френският шампион Пари СЖ записа седма поредна победа, след като спечели с 3:2 визитата си на Метц.

Гостите взеха пълния комплект от точки в първия мач от 14-ия кръг на Лига 1 благодарение на късно попадение, дело на Езекиел Лавеци.

Иначе аржентинският му сънаордник Хавиер Пасторе откри резултата още в деветата минута, а в 16-ата Гаетан Бусман си вкара автогол.

След почивката обаче домакините се върнаха в мача, след като Маодибо Маига се разписа на два пъти от дузпа последователно в 49-ата и в 53-ата минути.

Четири преди края обаче Лавеци вкара за 3:2 и така качи, поне временно, столичани на върха в класирането.

Цял мач за „принцовете” изигра възстановеният голмайстор Златан Ибрахимович, но още в 20-ата минута травма получи Йоан Кабай и той бе заменен принудително.

Така Пари СЖ вече има 30 точки, с две повече от Марсилия преди домакинството на „белите” срещу Бордо.