3. Късен гол на Малуда донесе 3 точки за Челси на „Британия Стейдиъм”

Късен гол на Малуда донесе 3 точки за Челси на „Британия Стейдиъм”

Отборът на Челси постигна пета поредна победа от пет мача от началото на сезона в английската Висша лига. Днес момчетата на Карло Анчелоти постигнаха измъчена победа с 2:1 при гостуването си на коравия тим на Стоук Сити и трябваше да чакат до самия край на мача, за да се израдват на успеха. „Грънчарите” поведоха, но Челси изравни с гол в продължението на първата част, а Малуда донесе успеха с гол в 94-ата минута.

Домакините започнаха по-мотивирано мача и в началните минути притиснаха именития си съперник, но така и не стигнаха до нещо по-опасно пред вратата на Петър Чех. Мениджърът на „грънчарите” трябваше да преглътне доста тежък удар в 12-ата минута, когато неговият най-добър нападател Джеймс Бийти получи контузия и бе принудително заменен от скандалния Рикардо Фулър. Въпреки това, Стоук Сити успя първи да поведе в резултата – в 32-ата минута централният бранител на домакините Абдулайе Файе се оказа непокрит в наказателното поле на Челси и с глава матира излезлия непредвидено Петър Чех за 1:0.

Челси моментално опита да върне гола и възпитаниците на Карло Анчелоти наложиха тотален натиск до края на полувремето, който даде резултат в добавените минути от Майк Дийн. Дидие Дрогба се пребори с голмайстора Файе и с мощен шут простреля резервния страж Симонсен, който замени Сьоренсен 5 минути по-рано за 1:1.

През втората част „сините” от Лондон продължиха да бъдат по-активният тим на терена. Малуда, Балак, Лампард и Дрогба бяха най-активни в редиците на гостите и стигнаха до някои опасни положения, които обаче или бяха пропилени с удари извън очертанията на вратата, или бяха спасени от невероятния в този мач Симонсен. Карлето предприе нужните мерки и пусна в игра още един нападател, в лицето на Никола Анелка, но и това не помогна на неговия тим. Ударите на играчите на Челси Стоук от своя страна се бранеше много добре и почти не мислеше за атаката.

И когато всички на „Британия Стейдиъм” си мислеха, че мачът ще завърши при този резултат, на сцената излезе Флоран Малуда. В 4-ата минута от даденото от съдията продължение французинът се нагърби, пое топката и с мощен шут от границата на наказателното поле препарира Симонсен и донесе успеха на своя отбор.

Така Челси запази 100-процентовия си актив от началото на шампионата. Пет победи от 5 мача за Карло Анчелоти и първо място за „сините”. Стоук пък остава 5-и с актив от 7 точки.

Стоук Сити – Челси 1:2