3. Късна класика за Байерн в Гърция, гол след гол за Томас Мюлер (ВИДЕО)

Късна класика за Байерн в Гърция, гол след гол за Томас Мюлер (ВИДЕО)

Мюлер вкара два гола, а резервата Гьотце добави трети, много силно включване на Кингли Коман от пейката

Байерн Мюнхен започна уверено в груповата фаза на Шампионска лига и победи Олимпиакос с 3:0 в Гърция с голове след почивката. Мюлер вкара късметлийски гол в началото на втората част, а в последните минути резервата Гьотце и дузпа на Мюлер докараха нещата до класика.

Тези два съперника за последно се бяха срещали в турнира на европейските шампиони през сезон 1980/81, когато германският колос бе триумфирал с общ резултат 7:2.

Байерн не бе особено убедителен през първата част, но това не попречи на тима на Гуардиола да вземе своето.

Баварците се затрудняваха да стигат до чисти позиции за стрелба, а Дъглас Коща не намери добро продължение след добри финтове.

Олимпиакос опитваше да поглежда към вратата на Нойер и Пардо центрира отдясно, след рикошет топката отиде към Идейе, нигериецът обаче не вложи никаква сила в удара с глава.

Шаби Алонсо центрира чудесно от пряк свободен удар в 27-ата минута, Левандовски стреля с глава, ала вратарят Роберто и Сиовас с общи усилия изчистиха от голлинията.

Гърците се бранеха с 10 човека зад центъра и само Идейе оставаше напред. Коща пък центрира за Левандовски, а шутът на поляка бе спасен от Роберто, който успя да си върне добрата позиция навреме.

Тиаго заложи за Шаби Алонсо извън наказателното поле и испанецът веднага прати снаряд към вратата и близо покрай гредата.

Баварците поведоха с голяма доза късмет в началото на втората част. Томас Мюлер опита центриране на далечната греда, но вместо това топката влетя в горния ъгъл на слисания Роберто, който не прецени летежа на кълбото.

Голът даде повече спокойствие на Байерн, в чийто редици Коман смени Левандовски, а Алонсо се сблъска с Касами и бе сменен от Кимих.

Идейе се пребори с Боатенг и намери Салино, който направи голям пропуск. В 89-ата минута Коман тръгна вдясно и пусна за резервата Гьотце, който от малък ъгъл покачи на 2:0.

Коман продължи и в продължението да тормози Олимпиакос и мина двама защитници, но Масукау го повали в наказателното поле, а Томас Мюлер не сбърка и от бялата точка оформи крайното 3:0 с общо осмия си гол от началото на сезона. Той е и водещият голмайстор в Бундеслигата към момента.