3. Късна победа за Байерн над Волфсбург - 2:1 в последната минута (видео)

Късна победа за Байерн над Волфсбург - 2:1 в последната минута (видео)

Мюлер и Швайни носят победа на баварците, Джеко и Мисимович разпиляха защитата на Байерн, но вкараха само един

Байерн Мюнхен спечели дербито на първия кръг в Бундеслигата срещу Волфсбург с 2:1. Попаденията за шампионите и носителите на Купата отбелязаха немските национали Томас Мюлер и Бастиян Швайнщайгер в двата противоположни края на мача. Капитанът на Волфсбург се разписа за 1:1 в началото на второто полувреме, но поради липса на късмет и отлични спасявания на Ханс Йорг Бут „вълците” си тръгнаха победени от „Алианц Арена”.

69 хиляди зрители и фенове от 179 страни по цял свят станаха свидетели на бойния старт на Бундеслигата. Баварците и Волфсбург изиграха мач без почти никакъв блясък, в който водеща роля имаше тактическото надиграване.

Байерн успя да пречупи заформилата се през последните две години тенденция да стартира шампионата с равенства (1:1 срещу Хофенхайм и 2:2 с Хамбургер в последните два сезона), но същевременно успя да запази тенденцията да не позволява на Волфсбург да си тръгва с нещо от „Алианц арена”.
Домакините бяха по-добрият състав през първото полувреме и логично поведоха в резултата благодарение на Томас Мюлер. Голмайсторът на Световното първенство завърши хладнокръвно отлична атака с Тони Кроос, прострелвайки Диего Беналио с левия крак за 1:0 в 9-ата минута.

Волфсбург успя да намери частичен отговор за акциите на Байерн на старта на второто полувреме. В 47-ата „вълците” натресоха страничната греда на Бут, след като Джеко пусна пас към Манджукич, който от 18 метра удари стълба.

Първите минути на полувремето бяха особено силни за гостите, които създадоха множество неприятности на традиционно колебливата защита на Байерн. Звездан Мисимович и Джеко правеха всичко възможно да пробият защитния вал. В 54-ата Мисимович за малко не успя да преодолее Бут, след като отмъкна топката от вратаря и го финитира, но не съумя да прати топката в мрежата. С отличен плонж стражът успя да избута кълбото в корнер, но при последвалото центриране той вече бе безпомощен срещу извисилия се във въздуха Един Джеко, който реализира с глава от вратарското поле за 1:1.

В оставащите минути и двата състава имаха шансовете си да решат мача. Късметът се оказа на страната на Байерн. В 91-ата минута защитата на „вълците” пропусна центриране на Франк Рибери да прелети през цялото наказателно поле. На далечната греда чакаше Швайнщайгер, който с лекота вкара победния гол.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)