3. Каталунци се подиграха с амбициите на Реал (Мадрид) за защита на титлата (видео+снимки)

Опашкарят Еспаньол открадна точка от "Бернабеу" - 2:2

Испанският шампион Реал (Мадрид) изненада неприятно своите привърженици за втори път в рамките на седмица, след като не успя да победи у дома намиращия се в дъното на таблицата тим на Еспаньол.

Срещата от 16-ия кръг на „Ла Лига” приключи при резултат 2:2, като гостите от Каталуня вкараха първия и последния гол в нея, макар че удар на Лука Модрич в 27-ата минута срещна гредата.

Точно след изтичането на първия половин час игра обаче Верду изведе отлично Серхио Гарсия, който надбяга Рамос и Пепе, а после направи безпомощен Икер Касияс със силен шут по диагонала – 1:0.

След попадението „Белия балет”, отстъпил в сряда пред Селта с 1:2 в мач от турнира за Купата на краля, повиши оборотите и успя да изравни.

Това се случи в добавеното време на първата част, когато Сами Кедира центрира, а Кристиано Роналдо изпревари бранител на гостите и чукна топката във вратата на Еспаньол.

Веднага след почивката „Кралския клуб” осъществи пълен обрат, понеже в 48-ата минута Роналдо изведе хитро Коентрао и крайният бранител се разписа за 2:1.

Реал продължи да диктува събитията на „Сантяго Бернабеу”, но така и не успяваше да стигне до нов гол, най-вече поради липсата на шанс.

Така се стигна до 88-ата минута, в която резервата на гостите Хуан Албин възстанови за втори път равенството и така подели точките.

След ремито столичани останаха с 33 точки от 16 мача и изостават на цели 10 от лидера Барселона, който приема втория Атлетико (Мадрид) тази вечер.