3. Катания препъна Милан по пътя към титлата (видео)

Катания препъна Милан по пътя към титлата (видео)

Отборът на Милан прекъсна серията си от четири поредни победи в Серия А, след като днес завърши при резултат 1:1 гостуването си на Катания от 30-ия кръг на италианското първенство

Отборът на Милан прекъсна серията си от четири поредни победи в Серия А, след като днес завърши при резултат 1:1 гостуването си на Катания от 30-ия кръг на италианското първенство. Срещата се игра на „Стадио Анджело Масимино”, а двата отбора създадоха куп положения пред двете врати, като успяха да отбележат по един гол.

Така Милан добави нова точка към актива си и вече има 64, като продължава да е лидер. Вторият – Ювентус, е с 59 пункта, но има мач по-малко. Катания пък записа осми пореден мач без поражение в Серия А и в момента заема 7-ото място с 43 точки.

В началните минути на срещата и двата тима имаха възможности пред вратата на противника. Гонсало Бергесио пропусна да реализира добра голова ситуация за домакините още в 4-ата минута, докато Урби Емануелсон пробва късмета си в 8-ата, но вратарят на Катания – Хуан Пабло Карисо, отрази. Последваха нови вълнуващи моменти в срещата и след няколко пропуска пред двете врати, в 34-ата минута гостите успяха да излязат с гол напред, след като Робиньо успя да прати кълбото във вратата на Катания. До почивката нови попадения не паднаха и така след 45 минути игра резултатът бе 1:0 в полза на Милан.

През втората част головите възможности пред двете врати бяха доста на брой. В самото начало на второто полувреме бе отменен гол на Катания поради засада. В 57-ата минута домакините все пак успяха да изравнят, а автор на попадението за 1:1 бе Николас Споли. В 65-ата минута удар на Робиньо бе блокиран на голлинията, като останаха съмнения дали топката не е влязла във вратата на Катания, но попадение така и не бе зачетено. До края на двубоя нито един от двата тима не достигна до гол и така двубоят завърши наравно – 1:1.

Реал за Варан: Завинаги един от нас