3. Кавани прати Наполи в ШЛ с хеттрик срещу Интер (ВИДЕО)

Кавани прати Наполи в ШЛ с хеттрик срещу Интер (ВИДЕО)

Интер загуби с 1:3 на "Сан Паоло" и няма да играе със сигурност в Шампионска лига

Единсон Кавани заби страхотен хеттрик, а Наполи победи Интер с 3:1 в последна среща от 35-ия кръг на Серия А. Така Интер със сигурност няма да играе в Шампионска лига през следващия сезон, а Наполи се нуждае само от още само 3 точки, за да си гарантира директно място в групите на Шампионска лига през новия сезон.

На „Сан Паоло” домакините имаха един страхотен Единсон Кавани, а Андреа Страмачаони претърпя 14-а загуба за сезона в Серия А.

Още в третата минута Пандев намери Кавани между централните защитници, уругваецът овладя добре и прати в десния ъгъл за 1:0.

Гуарин затрудни Де Санктис отдалеч, но добавката бе неточна. Джемайли открадна и стреля опасно покрай целта, а после Де Санктис изби удар на Перейра.

В средата на първата част Сунига повали на земята Рики Алварес и съдията Джанокаро даде дузпа. Рики Алварес стреля силно и изравни за 1:1 през ръцете на вратаря.

Ханданович изби силни изстрели на Джемайли и Пандев, но в 32-ата минута Наполи получи на свой ред доста спорна дузпа.

Джонатан спъна Сунига без дори двамата да играят с топката и съдията пак свири дузпа. Кавани уверено прати в долния десен ъгъл и Наполи пак поведе – 2:1.

Гуарин стреля неточно, а Хамшик проби и бе на сантиметри от много красиво попадение.

Пандев и Хамшик бяха блокирани в началото на втората част.

Интер натисна, но Ранокия нямаше късмет, а пред другата врата целият стадион виждаше как Кавани вкарва след пас на Сунига от фланга, но ударът мина покрай лявата греда.

Единсон Кавани сложи точка на спора и оформи своя хеттрик 12 минути преди края. Горан Пандев прати успоредно на голлинията, Ханданович се размина и Кавани със шпагат на задната греда намери празната врата за 3:1.

Интер се предаде и не стигна до почти нищо опасно до края, като регистрира нова загуба.

Наполи е на второ място със 72 точки и при още една победа ще играе директно в групите на Шампионска лига. Интер е осми с 53 точки и шансовете за евротурнирите бързо се изпаряват.
Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе