3. Кайзерслаутерн удари Байерн с 2:0, Мицански не игра срещу шампиона (видео)

Кайзерслаутерн удари Байерн с 2:0, Мицански не игра срещу шампиона (видео)

Лаутерите се наложиха с 2:0 с попадения в рамките на една минута през първото полувреме. Техни автори станаха Иво Иличевич и Сръджан Лакич

Кайзерслаутерн поднесе изненадата в началото на втория кръг в Бундеслигата, записвайки рядка победа над шампиона Байерн. Лаутерите се наложиха с 2:0 с попадения в рамките на една минута през първото полувреме. Техни автори станаха Иво Иличевич и Сръджан Лакич.

За съжаление българският нападател на „червените дяволи” Илиян Мицански не бе част от победоносния тим на домакините, след като бе оставен дори извън групата за срещата.

Отборът на Байерн бе установил цялостен контрол на терена в началните минути на срещата с „червените дяволи”.
Баварците не изпитваха трудности да създават голови положения пред вратата на Тобияс Зипел. Проблемите за тима на Луис Ван Гаал се изразяваха в недостатъчната концентрация пред гола.

В началото центриране на Бадщубер прелетя опасно през наказателното поле на домакините, където трима играчи на Байерн се разминаха с топката. По-късно младата звезда на баварците Томас Мюлер бе изведе сам срещу вратаря на Кайзерслаутерн, но дори и той не успя да демонстрира напълно головия си нюх.

Мирослав Клозе също успя да създаде притеснения на бившия си тим. Националът на Германия овладя топката на гърди пред пеналта на „червените дяволи”, откъдето стреля силно, но и неточно.

Кайзерслаутерн не предложи никакви поводи за радост на вярната си публика до 36-ата минута. Привлеченият миналия сезон полузащитник Иво Иличевич продължава да впечатлява и в първа Бундеслига, след като откри резултата с втория си гол за сезона. Халфът получи отлична топка от тарана Немеч и с добре пласиран удар в горния десен ъгъл не остави шансове на Йорг Бут за 1:0.

Секунди по-късно Иличевич изработи светкавичен втори гол, чиито автор нападателят Сръджан Лакич. Второто попадение в рамките на само няколко секунди препарира шампионите, които не успяха да променят резултата до края на полувремето. Лакич отбеляза третия си гол от началото на сезона.

След почивката Байерн отново беше по-активният състав и непрестанно търсеше начини да отбележи гол на „Фриц Валтер”. Лаутерите обаче се защитаваха умело и разчитаха основно на контраатаките, които дадоха резултат през първата част. Вечерта на героя Иличевич обаче бе почернена от червения картон, който си изработи в последните минути. В ентусиазма да опази вратата си Иличевич бе санкциониран за втори път заради грубо нарушение и ще пропусне следващия кръг в лигата.

След два кръга Кайзерслаутерн излезе на първо място във временното класиране пълен актив от точки. Байерн има три на сметката си и засега остава осми.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)