3. Казахстан удари Азербайджан в дербито на опашкарите в група „А” (видео)

Казахстан удари Азербайджан в дербито на опашкарите в група „А” (видео)

Отборът на Казахстан постигна протоколна първа победа в квалификациите за класиране на Евро 2012, след като се наложи с 2:1 над тима на Азербайджан

Отборът на Казахстан постигна протоколна първа победа в квалификациите за класиране на Евро 2012, след като се наложи с 2:1 над тима на Азербайджан. Срещата се игра на стадион „Астана” и бе от програмата на квалификационна група „А”.

Мачът започна много нервно и за двата тима, което се отрази и на качеството на играта през първата част, в която зрителите така и не видяха гол. През второто полувреме обаче, двата отбора се отпуснаха и домакините първи съумяха да излязат напред в резултата, след като Гридин бе точен в 57-ата минута.

Само 6 по-късно обаче Надиров попари феновете на стадион „Астана” в едноименния град, възстановявайки статуквото, но в 68-ата минута Гридин отново върна усмивките по лицата им, оформяйки крайното 2:1 с втория си гол в срещата.

След успеха Казахстан остава на последно място във временното класиране на група „А”, като вече има актив от 3 точки, колкото и Азербайджан, но азерите са с по-добри голови показатели от своя съперник и заемат предпоследната 5-а позиция.