3. Кинг Кени вкара Ливърпул в зона Европа, хеттрик на Макси подчини Фулъм в Лондон (видео)

Джейми Карагър влезе в историята на „червените” с мач номер 666 за клуба, Каут също се разписа в книгата с рекордите при 5:2 над столичани

Невероятният възход на Ливърпул под ръководството на Кени Далглиш продължи и в 36-ия кръг на английската Висша лига, в който „мърсисайдци” се наложиха над Фулъм с 5:2.

Успехът в Лондон на „червените” ги изведе до петата позиция във временното класиране и те вече имат с две точки повече от петия Тотнъм, който обаче е с мач по-малко.

Срещата на „Крейвън Котидж” бе специална за капитана на Ливърпул в този мач - Джейми Карагър, който записа своята 666-а среща за клуба и така влезе в историята му, тъй като с повече срещи от него вече е единствено легендата Иън Калахан със своите недостижими 857 участия.

Съотборниците на ветерана се постараха да улеснят максимално работата му в защита и на практика решиха срещата още в първия четвърт час, след който водиха с комфортната преднина от три гола.

Първият от тях падна още в първата минута и бе дело на Макси, който се възползва от пробив на Луис Суарес, за да открие резултата, а само шест минути по-късно удвои преднината на своите, след като засече с воле центриране на Глен Джонсън.

В 16-ата минута на срещата гостите вече имаха класическа преднина, тъй като удар на Дирк Каут от малък ъгъл хвана неподготвен Марк Шварцер и така холандецът стана първият футболист, вкарал в пет поредни срещи с екипа на Ливърпул през последното десетилетие.

Десетина минути след почивката Муса Дембеле даде надежди на Фулъм, намалявайки резултата, но в 70-ата минута Макси оформи своя хеттрик с красив удар от далечна дистанция и така на практика предреши крайния изход от срещата.

Пет минути по-късно сред реализаторите се записа и уругвайският нападател Луис Суарес, който се представи на познатото високо ниво и вкара след отличен извеждащ пас на Дирк Каут.

Крайното 2:5 пък оформи Стийв Сидуел, който вкара страхотен гол в заключителните минути от границата на наказателното поле след лошо изчистена топка отстрана на Шкъртел.

В самия край на срещата Крис Беърд спря с ръка удар на Дирк Каут на голлинията си, но главният рефер Лий Мейсън подмина ситуацията и така победата на "мърсисайдци" дойде с три гола разлика.

Стартови състави:

Фулъм: Шварцер, Салсидо, Хюз, Хангеланд, Бейрд, Демпси, Сидуел, Дейвси (’46 Замора), Мърфи, Дембеле (’77 Какута), Гудьонсен (’67 Анди Джонсън);

Ливърпул: Рейна, Карагър, Джонсън, Шкъртел, Фланаган, Макси (’82 Джо Коул), Мейрелеш (’48 Шелви), Лукас, Спиъринг, Каут, Суарес;