3. Класически Арсенал матира Брайтън и отново е на върха (ВИДЕО)

Класически Арсенал матира Брайтън и отново е на върха (ВИДЕО)

"Топчиите" с точка пред Сити и Ливърпул, но и с мач повече

Отборът на Арсенал не сбърка в борбата за титлата, след като победи Брайтън с 3:0 като гост и продължи надпреварата с Манчестър Сити и Ливърпул за титлата в Англия.

Арсенал можеше да поведе още в в самото начало. Йодегор изпълни пряк свободен удар, Габриел Магаляеш засече, но не уцели вратата.

Последваха две добри ситуации за домакините, но не успяха да отбележат.

В 12-ата минута Букайо Сака бе изведен зад защитата, влезе в наказателното поле, но стреля неточно.

Арсенал получи дузпа в 33-ата минута. Тогава Габриел Жезус бе съборен в наказателното поле от Тарик Лампти и реферът посочи бялата точка. Букайо Сака изпълни точно дузпата и Арсенал поведе.„Топчиите“ успяха да вкарат и втори гол в 62-ата минута. След продължително разиграване отдясно Йодегор подаде към Жоржиньо, който влезе в наказателното поле и пусна към Кай Хаверц, който от чиста позиция се разписа за 2:0.

В 71-ата минута Леандро Тросар финтира двама защитници, стреля, но стражът спаси.

4 минути преди края на мача Арсенал си подпечата победата с трети гол. Кай Хаверц отне топката при атака на домакините, изведе Леанрдо Тросар, който пробяга над 50 метра сам срещу вратаря и елегантно мушна топката в мрежата му – 0:3.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение