3. Класически Байерн прегази Шалке за едно полувреме (ВИДЕО)

Класически Байерн прегази Шалке за едно полувреме (ВИДЕО)

Носителите на купата се присъединиха към Борусия (Мьонхенгладбах) и Айнтрахт (Франкфурт) на полуфиналите

Носителят на Купата на Германия – Байерн (Мюнхен), си проправи път до полуфиналите след категорично 3:0 над Шалке 04 в най-любопитния четвъртфинал. С голове на Роберт Левандовски (3’ и 29’) и Тиаго (16’) баварците решиха изхода още през първото полувреме.

Тимът на Карло Анчелоти се присъедини към Борусия (Мьонхенгладбах) и Айнтрахт (Франкфурт), а мачът на Борусия (Дортмунд) в Лоте срещу Шпортфройнде бе отложен.

Байерн беше пълен господар преди почивката, а головата сметка на поляка набъбна до 30 във всички турнири този сезон. Левандовски се отличи и с асистенция. А два голови паса направи Франк Рибери.

Шалке завърши мача с 10 човека. В 77-ата минута преотстъпеният от Байерн футболист Холгер Бадщубер получи втори жълт картон само три минути след първия.

„Кралскосините” завършиха мача без точен удар.