3. Класически Байерн в 50-ия мач на Ван Гаал в Бундеслигата (видео)

Класически Байерн в 50-ия мач на Ван Гаал в Бундеслигата (видео)

Швайнщайгер преподписа за още 5 години с баварците

Байерн Мюнхен дръпна на 5-ото място в класирането на Бундеслигата. Баварците постигнаха втора поредна победа с 3:0 в рамките на четири дни. След като разпиляха Базел в Шампионската лига в сряда, днес баварците се поздравиха с класически успех срещу Санкт Паули в 50-ия мач на Луис ван Гаал в Бундеслигата на Германия.

Баварците изпитаха затруднения в края на първото полувреме на двубоя на „Алианц Арена”, както и в началото на второто, но като цяло доминираха над своя съперник и заслужено стигнаха до 7-ата си победа в германския елит.

Бастиан Швайнщайгер пропусна с глава преди Хамит Алтинтоп да открие резултата в 16-ата минута. Той получи пас от Швайнщайгер, напредна до дъгата на наказателното поле и с мощен шут в горния ляв ъгъл прониза мрежата на Томас Кеслер.

След двуостра игра се стигна до 37-ата минута, когато Мариус Еберс излезе на удобна позиция, но стреля над вратата на Бут. Няколко минути по-късно отново деветката на Санкт Паули не намери очертанията на вратата.

Точно преди почивката Томас Кеслер спаси сигурен гол в своята врата при нисък удар на Тони Кроос.

Така Байерн излезе с гол аванс на почивка.

През втората част Санкт Паули продължи да натиска баварците, но Бартелс не успя да уцели добре топката в наказателното поле и тя излезе в аут.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Байерн получи право да изпълни дузпа за нарушение на вратаря Кеслер срещу Томас Мюлер, който получи пас зад гърба на отбраната на гостите. Кеслер получи директен червен картон. На вратата застана Матиас Хайн, който обаче не успя да уцели точния ъгъл при изпълнението на Филип Лаам от бялата точка.

В 73-ата минута реферът Бабак Рафати не видя игра с ръка на Анатолий Тимошчук в наказателното поле на Байерн и по този начин ощети Санкт Паули.

Това сякаш тотално обезвери гостите и Рибери им вкара трети гол в 79-ата минута. Тогава той излезе сам срещу вратаря и финтирайки го направи резултата класически с първото си попадение този сезон.

До края на двубоя гредите спасиха Санкт Паули от още по-тежка загуба, след като ударите на Алтинтоп и Швайнщайгер срещнаха рамката.

Така Байерн временно се изкачи на 5-ото място в класирането с актив от 26 точки, с 2 над Хофенхайм и Фрайбуг (с мач по-малко) и с 3 над Айнтрахт. Лидер е Борусия Дортмунд с 40 точки и мач по-малко, пред Байер Леверкузен с 32, Хановер с 31 и Майнц с 30 и мач по-малко. Санкт Паули запази 14-ата си позиция със 17 точки.

След края на мача стана ясно, че Бастиан Швайнщайгер ще поднови договора си с баварците за още 5 години.

Байерн – Санкт Паули 3:0