3. Класическо 3:0 над Майнц върна Байерн на върха

Класическо 3:0 над Майнц върна Байерн на върха

Баварците взеха ценни три точки под снега на „Алианц Арина”, въпреки героичните прояви на вратаря на Майнц

Отборът на Байерн (Мюнхен) се завърна на първото място в Бундеслигата, след като постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Майнц 05 от 20-ия кръг на немския шампионат. Баварците бяха пълновластни господари през всичките 90 минути и само отличните намеси на вратаря на гостите Мюлер попречиха на момчетата на Луис Ван Гаал да решат всичко още през първата част, която завърши 0:0, а вратарят Бут дори изпусна дузпа. След като обаче Ван Буйтен прониза веднъж Мюлер, нещата станаха много по-лесни за домакините, които можеха да вкарат и още голове.

Домакините започнаха вихрено срещата и още в първите минути създадоха три отлични положения за гол, но стражът на гостите Мюлер спаси последователно удари на Олич, Швайнщайгер и отново Олич. С течение на времето натискът на Байерн се засили още повече, а работата за Мюлер стана неимоверно много. Стражът на Майнц обаче се справяше много добре и спаси много опасен удар на Робен в 18-ата минута, а малко по-късно отрази нов удар на Олич.

Така се стигна до 32-ата минута, когато баварците получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Бунгерт срещу младия Мюлер. Вратарят на Байерн Ханс Йорг Бут обаче не успя да преодолее своя колега на вратата на Майнц и така резултатът остана непроменен. В самия край на полувремето пък гостите стигнаха до първото си положение, но удар на Шимак от границата на полето премина над вратата на Бут.

Баварците продължиха да натискат през втората част, но нападателите на Ван Гаал така и не успяваха да се справят с вратаря на Майнц. Така се стигна до 58-ата минута, когато на помощ се притече централният защитник Даниел Ван Буйтен. Белгиецът засече с глава центриране от фаул на Робен и отблизо най-накрая успя да преодолее преградата Мюлер – 1:0.

Тук някъде опълчението на Майнц се пречупи и оставаше само да се разбере с колко гола ще си тръгнат гостите от „Алианц Арина”. В 75-ата минута Марио Гомес засече центриране на Лам и от няколко метра простреля Мюлер за 2:0, след което веднага бе заменен. Пет минути преди края на редовното време Ариен Робен се разписа за 3:0 след поредното отлично изпълнение на лалето от пряк свободен удар, оформяйки крайния резултат в мача.

Така Байерн излезе на първо място с 42 точки, 1 повече от Леверкузен, който играе утре срещу Дортмунд. Майнц пък е осми с актив от 27 точки.

Байерн – Майнц 3:0
1:0 Ван Буйтен 58’