3. Класика за Барса на стадион „Птиче гнездо” (видео)

Класика за Барса на стадион „Птиче гнездо” (видео)

Ибрахимович с нов гол на азиатското турне, Меси капитан

Испанският шампион Барселона постигна нова комфортна победа по време на азиатското си турне. Момчетата на Гуардиола победиха лесно китайския Гуоан на с класическото 3:0 в среща, която се игра пред 80 хиляди на стадион „Птиче гнездо” в Пекин. Двама от юношите на Барса убиха интригата с голове в началните минути, а Златан Ибрахимович вкара втория си гол във втори пореден мач.

Вратарят Пинто пък игра цял мач, тъй като Виктор Валдес още е в почивка. Лео Меси започна като капитан, но не вкара и бе заменен от Ибра на почивката.

Барселона откри резултата в 11-ата минута, след като хубава контраатака премина през Еду Ориол, който поднесе страхотен пас на Серхи Роберто, а младият нападател вкара без проблем за 1:0.

Само три минути по-късно със страхотен удар от въздуха Нолито направи 2:0, а до края на полувремето можеше да се стигне до още голове, ако не бяха пропуските на Лео Меси и Ориол.

Този резултат се запази чак до 90-ата минута, когато Златан Ибрахимович оформи класическото 3:0 с хубав удар извън наказателното поле.

За Барселона: Пинто, Адриано (Илие 46’), Серхи Гомес (Армандо 46’), Абидал (Милито 46’), Максуел (Муниеса 46’), Серхи Роберто (Виктор Санчес 46’), Джонатан дос Сантос (Кейта 46’), Виктор Васкес (Виварола 46’), Еду Ориол (Беня 46’), Меси (Ибрахимович 46’), Нолито (Сориано 46’)