3. Клоп: Държах се като маймуна

Клоп: Държах се като маймуна

47-годишният специалист беше изгонен за гневно жестикулиране към четвъртия съдия при загубата от Наполи

Треньорът на Борусия (Дортмунд) Юрген Клоп призна, че е отишъл прекалено далеч в изразяването на своето разочарование при загубата с 1:2 от Наполи в Шампионската лига. Наставникът заяви, че се е държал „като маймуна”.

47-годишният специалист беше изгонен за гневно жестикулиране към четвъртия съдия, след като последният отказа да позволи на Невен Суботич да се върне на терена след травма на главата.

Въпреки това, Клоп пое пълна отговорност за поведението си при поражението от момчетата на Рафаел Бенитес, но счита, че успехът е бил възможен.

Пред ZDF той заяви: „Не показахме най-доброто си лице тази вечер (снощи). Знаехме, че можем да победим Наполи, но твърде много неща се объркаха, включително моят червен картон. Беше глупаво и го осъзнавам. Държах се като маймуна. Отидох твърде далеч.”

Миналогодишните финалисти изостанаха след гол на Гонсало Игуаин в 27-ата минута. Лоренцо Инсиние удвои аванса на домакините в средата на второто полувреме преди Хуан Сунига да си вкара автогол три минути преди края.