3. Клоп и Ван Дайк: Футболистите се раздадоха в мача с Тотнъм

Клоп и Ван Дайк: Футболистите се раздадоха в мача с Тотнъм

Двамата скочиха на съдиите, които признаха грешката при гола на Диас

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп и капитанът Върджил ван Дайк останаха разочаровани от поражението с 1:2 при гостуването на Тотнъм в седмия кръг на английската Висша лига, дошло след автогол на Жоел Матип в шестата минута на добавеното време, както и заради неправилно отменения гол на Луис Диас през първото полувреме заради засада, плюс двата червени картона за играчи на мърсисайдци.

"Голът на Диас, при който бе отсъдена засада - такава няма. Съдиите поставиха линиите неправилно", коментира Клоп, относно решението на реферите след преразглеждането на ситуацията със системата за видеоарбитраж - ВАР. Топката е в краката на Мохамед Салах. Те не отсъдиха правилно момента, в който Салах подава. Трудно е да приемем това. После си отбелязахме автогол, което също е трудно за приемане. При първия червен картон нарушението не е толкова лошо. Изглежда различно на забавен кадър. Той стъпва върху топката. Първото нарушение на Диого Жота не е за жълт картон, а след това получи втори", продължи германският наставник на Ливърпул.

Клоп добави, че се гордее с представянето на отбора си. "Днес видях футболисти, които се борят", каза мениджърът, чийто тим за последно загуби от Тотнъм през 2017 година и е губил само веднъж от лондончани в последните 21 срещи в лигата.

Ръководството на съдийската организация публикува изявление след мача, наричайки решението при ситуацията с отменения гол на Луис Диас "сериозна човешка грешка".

Капитанът на Ливърпул Върджил ван Дайк коментира пред ББС, че ВАР трябва да бъде абсолютно ясен с всичките си решения. "Всичко е доста странно. Ние се борихме и се защитавахме добре, което е хубаво да е види. Мениджърът каза, че е доволен от факта, че всички сме работили много здраво и сме се защитавали един друг. Жестоко беше да допуснем гол в последните две минути на мача", каза нидерландският бранител.