3. Клубни рекорди за Наполи и Юве в жестоката битка за върха (ВИДЕО)

Клубни рекорди за Наполи и Юве в жестоката битка за върха (ВИДЕО)

Игуаин вкара дузпа за 1:0 над Карпи, Юве сломи Сашо Тонев и компания, Милан не можа да бие Удинезе на "Сан Сиро"

Голямата гонитба между Наполи и Ювентус на върха в Серия А продължава след победи за фаворитите в битки с новаци в 25-ия кръг. Наполи остава лидер с две точки пред шампиона. Следващата събота Ювентус в серия от 14 поредни победи приема Наполи, който е в серия от 8 поредни победи в големия пряк сблъсък.

Днес Александър Тонев игра цял мач, но Ювентус постигна рекордната си 14-а поредна победа в Серия А след 2:0 като гост над неговия Фрозиноне в 24-ия кръг на калчото. Хуан Куадрадо отново бе ключът към втория пореден минимален успех на шампионите след 1:0 над Дженоа през седмицата. Тогава Куадрадо накара съперник да си вкара автогол, а днес успя да вкара отблизо след ниско центриране на Алекс Сандро. В добавеното време Дибала реши всичко с 13-ия си гол през сезона.

С 14 поредни победи Масимилиано Алегри засенчи рекордната серия на Антонио Конте от 13 поредни успеха в първенството, която дойде в рамките на два сезона за предишния наставник. В Италия само Интер има по-дълга победна серия – 17 поредни мача през сезон 2006/17.

На „Комунале Матуса” Алегри трябваше да се справя с много проблеми заради контузии на Кедира, Манджукич и Евра, а Дзадза е наказан.

Очаквано Юве доминираше и Стураро се размина на втора греда с хубаво центриране на Алекс Сандро. Мората реагира остро, след като Роси го настъпи по бедрото в игрова ситуация и испанецът имаше късмет да се размине без картон.

Мората изпусна още веднъж до почивката, а Погба прати в облаците от обещаваща позиция в началото на втората част.

Завърналият се след контузия Роберто Перейра замени Стураро, а Дибала бурно протестира, че не получи дузпа за избита топка с високо вдигната ръка на шпагат в наказателното поле от страна на защитник.

Натискът обаче ставаше все по-силен и логичното се случи. Алекс Сандро стигна почти до аутлинията вляво и пусна успоредно по земя, защитата се размина и топката стигна до Куадрадо на втора греда и той с едно докосване опъна мрежата за 1:0 след 73 минути игра с третия си гол за сезона.

Сашо Тонев опитваше да измисли нещо напред, ала така и не получаваше нужната подкрепа. В добавеното време Мората проби през центъра и пусна вдясно за свободния Пауло Дибала, който завъртя в далечния ляв ъгъл за 2:0 с 13-ото си попадение в Серия А този сезон.

По същото време Наполи се измъчи с друг от новаците – Карпи, но успя да спечели с 1:0 с гол на обичайния заподозрян Гонсало Игуаин от спорна дузпа.

По подобие на Юве, Наполи също гонеше свой клубен рекорд. Южняците вече имаха седем поредни победи, което не бяха правили от времето на Марадона (1988) насам, а днес написаха нова страница в своята история с осми пореден успех в Серия А.

Феновете на Наполи напълниха стадиона с лика на своя защитник Калиду Кулибали в знак на подкрепа към него след расистките обиди срещу него на „Олимпико” срещу Лацио през седмицата.

Гонсало Игуаин никога не беше вкарвал срещу Карпи в кариерата си и още в началото вратарят Вид Белек му попречи да го стори. Пашути се контузи, а Кайехон не получи дузпа, въпреки претенциите си.

В началото на втората част гол на Кайехон неправилно бе отменен с несъществуваща засада и домакините бяха бесни.

Рафаело Бианко остави Карпи с 10 души в 56-ата минута след втори жълт картон.

Неаполитанците обсадиха вратата на гостите и най-спорният момент дойде в 68-ата минута, когато съдиите видяха дузпа за фаул при центриране от корнер -  Кулибали бе задържан с две ръце от Дапрела. Аржентинския нападател вкара дузпата за 1:0 и стана първият футболист, който бележи в 6 поредни кръга в Серия А след Ерик Ламела (Рома) през 2012-а, забивайки 24-ия си гол в 24 кръга.

До края Наполи не допусна изненади съхрани двете точки аванс пред Ювентус на първото място.

Милан не можа да бие Удинезе у дома и направи само 1:1. Така „росонерите” не стигнаха до трети пореден успех в шампионата, а „зебрите” са шест поредни кръга без победа.

„Росонерите” нападаха цял мач, но не съумяха да вземат трите точки за първо равенство в този сблъсък от септември 2011 година.

Удинезе поведе неочаквано след серия блокирани удари и невероятно спасяване на Донарума при изстрел на Кузманович, ала бившият „росонеро” Пабло Армеро успя да го преодолее в същата игрова ситуация за 1:0.

Бака отбеляза след корнер, но бе в засада след отиграването на Антонели при центрирането. Балотели замени Куцка и бе на път да вкара с първото си докосване, пращайки над гредата.

В началото на второто полувреме Донарума спаси сигурен гол след грешка на Антонели и удар на Франческо Лоди. При последвалата контра Бака изведе Нианг, който по диагонала изравни след 48 минути игра.

Милан натискаше здраво до края, но Бака от няколко метра успя да нацели точно вратаря Карнезис, след като Балотели добре му свали топката.

Нианг нацели мрежата от външната страна, а Андреа Бертолачи нацели гредата с нисък шут в 81-ата минута. В последните секунди Карнезис извади бомба на Монтоливо под гредата и Удинезе си тръгна с точката.

Ивайло Чочев игра цял мач при равенството 2:2 между Сасуоло и Палермо, а сицилианците завършиха с човек по-малко.

Сасуоло направи по-добър старт с отбит удар на Берарди и отменен гол на Мисироли заради засада.

Палермо обаче устоя на ранната буря и македонецът Трайковски нахлу отдясно и намери Франско Васкес, който прониза далечния горен ъгъл за 1:0.

В добавеното време на първата част Фалсинели получи от Манянели и с петичка заложи за Гргори Дефрел, който изравни.

В началото на второто полувреме Лука Антей насочи едно центриране пред вратата и там Мисироли се извиси с глава и направи 2:1 – пълен обрат за Сасуоло.

Преднината не се задържа дълго и Васкес завъртя отлично центриране за Урош Джорджевич, който с плонж на втора греда пак изравни – 2:2.

Крайният бранител на Палермо Ашраф Лазаар бе изгонен четвърт час преди края и Сасуоло навря Палермо в собственото му наказателно поле, но така и не стигна до победен гол.

Торино загуби у дома с 1:2 от Киево в битка между два отбора в криза.

Чиро Имобиле овладя на гърди и търкули успоредно отляво за Бенаси, който откри в близкия ъгъл – 1:0.

Имобиле пропусна двоен шанс да удвои и Киево изравни с малко късмет. Роберто Инглезе опита да намери на другия фланг Лукас Кастро, но Бруно Перес се протегна да пресече и си вкара автогол – 1:1.

Данило Авелар събори Кастро в наказателното поле през втората част и Валтер Бирса вкара дузпата, за да донесе победата на Киево с 2:1.