3. Колеблив Юнайтед се наложи трудно с 2:1 над Саутхемптън (ВИДЕО)

Колеблив Юнайтед се наложи трудно с 2:1 над Саутхемптън (ВИДЕО)

"Червените дяволи" надвиха "светците" с 2:1 на "Олд Трафорд" и дръпнаха със седем точки пред шампиона Манчестър Сити

Лидерът в подреждането на Висшата лига Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:1 като домакин на Саутхемптън в среща от 24-ия кръг на английското първенство. Резултатът в мача на „Олд Трафорд” бе открит още в 3-ата минута от нападателя на „светците” Джей Родригес. С два гола на Уейн Рууни до края на първото полувреме обаче, „червените дяволи” осъществиха обрат и поведоха с 2:1, като удържаха аванса си от едно попадение и до последния съдийски сигнал, въпреки че гостуващият тим на няколко пъти през второто полувреме бе близко до изравняване.

След победата Манчестър Юнайтед вече има актив от 59 точки и се откъсна на 7 пред шампиона Манчестър Сити, който вчера завърши при резултат 0:0 гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс. Саутхемптън, който регистрира първа загуба във Висшата лига от 22-ри декември насам, остава с актив от 23 пункта и се намира на 16-ото място, като има 3 точки повече от заемащия 18-ата позиция тим на Уигън.

Мачът започна лошо за тима на сър Алекс Фъргюсън, който се оказа догонващ в резултата още в 3-ата минута. Майкъл Карик върна неуверено към Давид Де Хеа, който не успя да изчисти кълбото, а Джей Родригес се възползва от това недоразумение в отбраната на Юнайтед, отне кълбото и на празна врата откри резултата – 1:0 за Саутхемптън.

”Червените дяволи” обаче бързо отговориха. Шинджи Кагава намери с брилянтен пас Уейн Рууни, който сам срещу вратаря не сбърка и отбеляза гол за 1:1. Две минути по-късно Кагава нацели дясната греда, а Гастон Рамирес имаше възможност да се разпише в 18-ата минута, но след изпълнението му на свободен удар, кълбото премина над вратата.

Домакините поведоха с 2:1 в 27-ата минута, когато Робин ван Перси центрира топката в наказателното поле, Патрис Евра свали с глава към Уейн Рууни, който на празна врата прати кълбото в мрежата, отбелязвайки втория си гол в срещата. До почивката Рики Ламбърт получи възможност да реализира гол, но ударът му с глава бе неточен и топката премина над напречната греда.

”Светците” стартираха по-активно в началото на втората част и играха много добре през цялото второ полувреме. Удар на Рики Ламбърт от воле бе спасен от Давид Де Хеа в 49-ата минута, а малко преди да изтече час игра Адам Лалана стреля неточно. Последва нов удар на Рики Ламбърт, но вратарят на Юнайтед спаси.

”Червените дяволи” пропуснаха да достигнат до трети гол в 71-ата минута. Уейн Рууни можеше да оформи своя хеттрик, но ударът му бе слаб и Артур Боруц улови кълбото. В 75-ата минута Нани центрира много опасно и вратарят на гостите изби кълбото пред погледа на Робин ван Перси, а почти веднага след това гол с глава на холандския нападател на Манчестър Юнайтед бе отменен заради засада.

В 77-ата минута Саутхемптън направи може би най-сериозния си пропуск в мача. Рики Ламбърт изпълни много технично пряк свободен удар от границата на наказателното поле, като прати топката над стената, но Давид Де Хеа внимаваше и с великолепна намеса изби. До края на срещата „светците” се опитаха да се доберат до изравнително попадение, но така и не достигнаха до втори гол, въпреки че добри ситуации пропуснаха да реализира Рики Ламбърт и Джей Родригес.

Така „червените дяволи” спечелиха с 2:1 срещу „светците” и увеличиха аванса си на върха. В следващия кръг тимът на сър Алекс Фъргюсън гостува на Фулъм, а Саутхемптън се изправя срещу Уигън на „DW Стейдиъм”.

Манчестър Юнайтед 2:1 Саутхемптън
3’ 0:1 Родригес
8’ 1:1 Рууни
27’ 2:1 Рууни

Стадион: „Олд Трафорд”,

Жълти картони: Видич, Рафаел (Манчестър Юнайтед); Шнайдерлин (Саутхемптън);

Червени картони: няма;

Състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Видич, Евра, Смолинг (Фърдинанд 63’), Джоунс, Карик, Андерсон (Рафаел 68’), Ван Перси, Рууни, Кагава (Нани 74’), Уелбек;

Саутхемптън: Боруц, Йошида, Хоойвелд, Фокс (Шоу 78’), Клайн, Корк, Шнайдерлин, Пънчън (Дейвис 46’), Рамирес (Лалана 46’), Родригес, Ламбърт.