3. Коноплянка от дузпа донесе победа на Днипро над Тотнъм (ВИДЕО)

Коноплянка от дузпа донесе победа на Днипро над Тотнъм (ВИДЕО)

„Шпорите” също имаха претенции за 11-метров наказателен удар

Отборът на Днипро победи с минималното 1:0 гостуващия Тотнъм в първи 1/16-финал от Лига Европа. Единственото попадение в двубоя отбеляза Йевхен Коноплянка в 81-вата минута от дузпа.

И двата отбора пропуснаха някои добри възможности, като „спърс” също имаха претенции за 11-метров наказателен удар. В 35-ата минута Паулиньо бе съборен от Иван Стринич и играчите на гостите скочиха срещу съдията с претенции за дузпа и директен червен картон. Реферът обаче отсъди пряк свободен удар и показа само жълт картон.

Малко по-рано Матеус пък направи страхотен пропуск, останал сам срещу Фридъл. Нападателят на домакините бе изведен в перфектна позиция и отблизо стреля право в американския страж.

В началото на втората част Роберто Солдадо пропусна най-чистото положение за Тотнъм. След прекрасно центриране на Паулиньо Солдадо се оказа на няколко метра на празна врата, но испанският нападател направи ужасяващ пропуск, пращайки топката вратата.

В 79-ата минута бе отсъдена дузпата в полза на Днипро, която доведе и до гола на Коноплянка. Матеус бе повален в наказателното поле от Вертонген и съдията посочи бялата точка. Коноплянка застана зад топката и не сбърка, донасяйки успеха за тима си.

Реваншът на „Уайт Харт Лейн” е след седмица.