3. Копенхаген издържа теста на Гуардиола (видео)

Копенхаген издържа теста на Гуардиола (видео)

Лионел Меси вкара дежурния си гол, но той не стигна за победата в Копенхаген

Отборът на Копенхаген постигна равенство 1:1 с гостуващия тим на Барселона в четвъртата си среща в група „D” на Шампионската лига. Мачът в датската столица беше интересен и качествен, като двата гола паднаха само в разстояние на 90 секунди. Първо Меси даде аванс на своите в 31-та минута след колективна грешка на защитата, а секунди след това Клаудемир възстанови статуквото.

Домакините започнаха много устремено мача и Боланьос се сблъска при една спорна топка с Пуйол. Испанецът беше ударен в главата от костариканския играч и се наложи да полежи известно време на терена, за да се свести и завърне в игра.

В 11-та минута зрителите станаха свидетели на много грозна сцена. При изчистена топка от домакините топката стигна до Н’Дойе, който се бореше с Пуйол за нея, но Валдес излезе и с крак удари нападателя в главата. В резултат на това таранът изпадна в нокдаун и бяха нужни няколко минути, за да получи лекарска помощ. Все пак офанзивният футболист се изправи и продължи.

Барса се чувстваше като у дома си и владееше топката през голяма част от времето. Атаките им бяха в типичния за тях стил с много пасове. В 22-та минута Иниеста пусна чудесен извеждащ пас към Вия, който с удар от ляво на вратата на Виланд уцели далечната греда.

В 27-та минута Боланьос сбърка една топка в близост до наказателното поле на датчаните и капитанът Квист в опита си да я поправи фаулира Меси. При изпълнението Давид Вия изпусна да реализира сигурен гол. Топката се озова в него на около 5-6 метра точно пред вратата, но Вия стреля във вратаря.

В 31-та минута колективна грешка на датската защита докара нещата до 1:0 за гостите. Попадението отбеляза Лионел Меси с неудобния за него десен крак. Топката беше избита слабо от защитник пред Виланд и попадна в аржентинската звезда, който я укроти и прати в мрежата.

Секунди по-късно домакините доказаха какъв корав отбор са и изравниха резултата. Гронкяер проби чудесно от ляво, центрира, Валдес се намеси некадърно и топката стигна до Клаудемир. Той стреля, кълбото се отклони в Абидал и влезе в испанската врата.

В 39-та минута Иниеста изведе Меси по невероятно красив начин, копвайки топката над отбраната пред Виланд. Аржентинецът направи лошо първо докосване и я подари на стража.

В последните секунди от 45-те минути Меси беше близо до гола след ниско центриране отляво, но Виланд беше на ниво и изби. Така полувремето завърши при 1:1 с няколко по-опасни положения пред двете врати и немалко пропуски на испанските футболисти.

Втората част започна с натиск на домакините, но от него не дойдоха голове. Барселона бяха пресирани, но умело се защитаваха дори и с цената на тактически нарушения. Гостите си подаваха по ширината на терена и в един момент статистиката сочеше, че те имат с 250 паса повече от датския отбор.

В 63-та минута удар на Кейта с левия крак мина на сантиметри от вратата. Десет минути по-късно гол на Н’Дойе беше отменен. Попадението падна след хубаво центриране отляво, нападателят се пребори и вкара с глава, но се оказа, че е избутал непозволено пазача си.

До края двата отбора си размениха по 1-2 опасни ситуации, като каталунците уцелиха греда чрез Педро. Той напредна отляво и отправи красив фалцов удар с десния крак, но топката срещна лявата греда на Виланд. Така Копенхаген не загуби от именития си съперник и все още има шанс за първото място в групата. Барса е водач с 8 точки пред Копенхаген със 7, Рубин с 3 и Панатинайкос с 2т. В другия мач от група “D” Рубин не можа да победи гостуващия Панатинайкос на своя терен в Русия и сблъсъкът приключи без голове – 0:0.

Копенхаген - Барселона 1:1