3. Коравата Осасуна открадна точката от Барса в края – 1:1

Коравата Осасуна открадна точката от Барса в края – 1:1

Кейта откри в 72-ата минута, но грешка на Маркес и автогол на Пике в 93-ата оформиха крайното 1:1.

Отборът на Осасуна успя да ограби шампиона на Испания и Европа Барселона, след като се добра до равенство 1:1 в самия край на двубоя. Срещата се игра на стадион „Рейно де Навара” и бе от програмата на 9-ия кръг на Ла Лига. Кейта откри в 72-ата минута, но грешка на Маркес и автогол на Пике в 93-ата оформиха крайното 1:1.

Срещата започна с много опасен удар на Меси от около 13 метра, но Рикардо изби с мъка в корнер. След хубавия старт играта се изравни и понакъса и последваха неточни шутове на Кейта и Аранда. В 21-ата минута изстрел на Аранда бе спасен от Валдес, а 120 секунди по-късно същата съдба сполетя и Шави.

В края на първата част домакините успяха да осъществят превес и Некуман и Хосечо пропуснаха да се разпишат от изгодни позиции. До последния съдийски сигнал не се случи нищо по-интересно и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме също започна с много нервна и бавна игра като и двата отбора не успяваха да намерят своя ритъм. Първата по-опасна ситуация дойде пред вратата на памплонци, но изстрел с глава на Пике не намери очертанията на вратата им. В 65-ата и 66-ата минути стражът на каталунците Валдес трябваше да се намесва след удари на Пандиани и Некуман и се справи по най-добрия начин.

Така дойде 72-ата минута,когато Меси изведе Пуйол в дясната част на наказателното поле на Осасуна, защитникът центрира остро, а Кейта вкара отблизо, доказвайки за пореден път, че напоследък се намира в невероятна форма – 1:0.

След този гол гостите започнаха да разиграват спокойно в центъра на терена, изнервяйки своя съперник. В 89-ата минута Ибрахимович се бе нагласил да бие фаул, но изненадващо Лео Меси стреля опасно към долния ляв ъгъл на Рикардо, но вратарят с мъка изби.

В 92-ата минута Меси остана очи в очи с Рикардо, но стражът на памплонци успя да спаси. Така дойде 93-ата минута, когато Осасуна изненадващо изравни статуквото. Тогава Маркес сбърка фатално в защита и позволи на Камуняс да му отнеме. След това халфът навлезе в полето на „блаугранас” и центрира прострелно, но топката срещна тялото на Пике, удари се в главата на Валдес и влезе в мрежата на шампионите.

След това равенство домакините от Осасуна заемат 8-о място във временното класиране с актив от 12 точки. Барселона пък е лидер с 21 спечелени точки.

Осасуна – Барселона 1:1