3. Коринтианс съкруши Челси на финала на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Коринтианс съкруши Челси на финала на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Фернандо Торес за пореден път длъжник на „сините”, които претърпяха поражение с 0:1 на „Нисан Стейдиъм”

Отборът на Челси не успя да сложи във витрината си очаквания като сигурен трофей от Световното клубно първенство. „Сините” претърпяха поражение с 0:1 от бразилския Коринтианс на финала на „Нисан Стейдиъм” в Йокохама.

Единстветното попадение за „кариоките” отбеляза перуанският нападател Хосе Паоло Гереро в 69-ата минута.

По този начин наставникът на лондончани Рафаел Бенитес не успя да спечели турнира с втори различен отбор, след като успя да го стори с Интер през зимата на 2010 година, когато „нерадзурите” победиха конгоанския Мазембе.

Любопитен факт, е че след като става европейски клубен шампион с Ливърпул, Бенитес  не успява да спечели Световното клубно първенсто, като и тогава на пътя му се изправя бразилски отбор на финала – Сао Паоло.

Англичаните имаха отлична възможност да открият резултата още в 10-ата минута, когато Гари Кейхил стреля отблизо, но стражът на южноамериканците отрази блестящо удара му.

С течение на времето тимът на Коринтианс придоби увереност и започна на свой ред да поглежда към противниковата врата. Така се стигна до 34-ата минута, когато Гереро се справи с лекота с Кейхил и Луиш, след което центрира прострелно успоредно на голлинията, където Емерсон засече, но прати топката във външната част на дясната греда.

След тази опасност отборът на Челси се съвзе и футболистите в "синьо" като че ли се сетиха за какво са били всичкия път до Япония. Вратарят на бразилците обаче последователно парира удари на Торес, Виктор Моузес и Мата и съвсем отчая смаяните британци.

Еден Азар дори остана очи в очи с Касио в 54-ата минута, но и той не успя да го преодолее.

По този начин превърналата се в клише футболна максима, че когато не вкарваш, ще ти вкарат, за пореден път стана реалност.

В 69-та минута Паоло Гереро вдигна победоносно ръце след като Гари Кейхил блокира изстрел на Данило, но при добавката перуанецът прати топката с глава във вратата на Челси.

Фернандо Торес можеше да се превърне в герой за своя тим и да изравни резултата пет минути преди края на срещата, но останал абсолютно сам срещу Касио, не успя да се разпише. Малко по-късно Гари Кейхил получи директен червен картон за грубо нарушение, а в добавеното време гол на Торес с глава не бе зачетен поради засада. Удар на Мата от трудна позиция пък се отби в страничната греда, но веднага след това прозвуча последният съдийски сигнал, който донесе неимоверна радост на бразилците и същевременно потопи в скръб всички, които обичат Челси.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит