3. Кошмар безкрай: Челси падна и от Тотнъм (ВИДЕО)

Кошмар безкрай: Челси падна и от Тотнъм (ВИДЕО)

„Шпорите“ спечелиха с 2:0 лондонското дерби

Кошмарната серия от слаби резултати на Челси продължи и в лондонското дерби с Тотнъм, въпреки че „сините“ похарчиха почти 600 млн. евро за трансфери през настоящия сезон.

Те обаче загубиха с 0:2 като гости на Тотнъм в лондонското дерби от 25-ия кръг на английската Висша лига и вече са в поредица от 3 поражения на нула във всички турнири и нямат успех от 6 двубоя като в тях вкараха един-единствен гол.

Двете попадения днес паднаха след почивката като още в 46-ата минута Оливър Скип откри с плътен удар от границата на наказателното поле, а в 82-ата голмайсторът Хари Кейн сложи точка на спора след асистенция на Ерик Дайър.

Така Тотнъм се утвърди на 4-ото място във временното класиране с 45 точки, докато Челси остана с 31 в своя актив на 10-ата позиция.

В 27-ата минута удар на Пиер-Емил Хьойберг срещна гредата на вратата, пазена от Кепа Арисабалага.

В допълнителното време на първата част Хаким Зиеш от Челси получи директен червен картон заради удар в лицето на Емерсон Роял. Впоследствие обаче се намеси системата ВАР и решението бе променено на жълт картон, така че мароканецът остана на терена.

Домакините, които играха без своя мениджър Антонио Конте за четвърти пореден двубой, поведоха в резултата малко след почивката, когато Оливър Скип засече една отбита топка от границата на наказателното поле и реализира дебютния си гол за Тотнъм във Висшата лига в 46-ата минута.

Осем минути преди изтичане на редовното време Ерик Дайър центрира от ъглов удар и Хари Кейн отбеляза втория и решителен гол в полза на домакините.

Така Челси вече има 7 загуби в последните си 18 официални срещи и натискът върху дошлия този сезон мениджър Греъм Потър става все по-сериозен, след като преди дербито треньорът разкри, че той и членове на неговото семейство са получили смъртни заплахи.