3. КОШМАР! Удинезе нанесе звучен шамар на Интер и е лидер в Италия (ВИДЕО)

КОШМАР! Удинезе нанесе звучен шамар на Интер и е лидер в Италия (ВИДЕО)

Страхотен Дулуфеу даде тласъка за обрата

Удинезе победи Интер с 3:1 в двубой от 7-ия кръг на Серия А. Срещата на „Дачия Арена“ започна по мечтан начин за гостите, които поведоха още в 5-ата минута след страхотно изпълнен пряк свободен удар от Николо Барела, който с изстрел от малко над 15 метра порази вратата на Марко Силвестри.

След това попадение домакините взеха инициативата в мача и започнаха да притискат Интер. Така се стигна до 22-ата минута, когато Роберто Перейра изпълни добре пряк свободен удар. В опита си да изчисти топката, Милан Шкриняр я насочи в мрежата си, като Самир ханданович не успя да се намеси – 1:1.

30 Алесандро Бастони (Интер) посреща центриране в наказателното поле и изстрелва добър опит към горния ляв ъгъл. Марко Силвестри обаче е подготвен и го отказва с фантастично спасяване. Втората част започна по-добре за Интер, като в 53-ата минута Дензъл Дъмфрис стреля с глава след центриране на Федерико Димарко, но не уцели вратата, а две минути след това гол на Един Джеко не бе заетен заради засада.

В следващите минути обаче Удинезе отново бе по-активен, а Интер така и не можеше да се противопостави на по-свежия си съперник. Логичното се случи в 84-ата минута. Тогава Жерар Деулофеу центрира прекрасно от корнер, а в наказателното поле Джака Бивол стреля с глава от точката на дузпата и хвърли в екстаз феновете по трибуните.

В последните минути умората у футболистите на Симоне Индзаги се натрупа и в третата минута на добавеното време хората на Андреа Сотил оформиха крайния резултат. Топката стигна до Деулофеу на дясното крило. Той центрира и в наказателното поле Толгай Арслан вкара с глава, за да гарантира успеха на своя тим.

След този мач Удинезе се изкачи на върха в шампионата с 16 точки, а Интер има 12 на 6-ото място.