3. Кошмар за Арсенал, Ливърпул остава лидер (ВИДЕО)

Кошмар за Арсенал, Ливърпул остава лидер (ВИДЕО)

Уест Хем ликува в последния мач за годината на "Емирейтс"

Кошмарен финал на годината за Арсенал на своя стадион "Емирейтс". Последното домакинство на "артилеристите" бе загубено след 0:2 от Уест Хем в дербито на 19 кръг. На два пъти тимът на Дейвид Мойс удари с ранни попадения през двете полувремена, а това се оказа фатално за "червените". Тимът на Микел Артета бе спечелил 12 от последните 13 двубоя с градския съперник, но сега трябваше да преглътне сериозния удар, който ги остави в подношието на върха с 40 точки, на 2 зад Ливърпул.

Двубоят започна с осезаем домакински натиск, а тимът на Артета се настани трайно в половината на гостите, опитвайки да стигне до ранно попадение. На свой ред "чуковете" се бяха прибрали плътно пред собственото наказателно поле, изчаквайки своя шанс при евентуална контраатака. И това се случи още в 13-ата минута, когато тимът на Мойс откри резултата. Отлично проведена атака премина през Пакета, който намери Уорд-Праус, а последвалото центриране на Емерсон завари неподготвени Зинченко и Габриел, които не успяха да се намесят решително, а на празна врата Владимир Соучек откри.

Двубоят продължи да не се развива по вкуса на домакините. Едва след половин час игра се наложи Алфонс Ареола да се намесва. Вратарят на "чуковете" спаси удар на Букайо Сака с глава от близка дистанция. Минута по-късно Мойс извърши принудителна смяна, теренът напусна Пакета, а мястото му зае Саид Бенрама.

Последва още една ситуация пред вратата на гостите, а многоходова атака на "артилеристите" намери Габриел Мартинели в наказателното поле, но последвалият удар мина встрани от целта. До края на полувремето Букайо Сака удари и греда.

10 минути след почивката Уест Хем удари повторно и още по-болезнено. При едва вторият си ъглов удар, Джеймс Уорд-Праус центрира в наказателното поле, където централният бранител Константинос Мавропанос стреля с глава, а ударът му нацели напречната греда, след което влетя в мрежата на домакините. Попадението видимо пречупи борещият се да си върне върха Арсенал, но видимо нищо не се получаваше. Домакините рядко успяваха да стигнат до голово положение, а когато това се случваше, следваше разачароващ завършващ удар.

Две минути преди края на редовното време Еди Нкетия стреля ефектно със задна ножица, но ударът му не затрудни Ареола, който улови. В добавеното време "чуковете" си спечелиха и дузпа, след като Дъклан Райс извърши ненужно нарушение срещу Емерсон. Зад топката застана Бенрама, който стреля слабо и Рая парира.

АРСЕНАЛ - УЕСТ ХЕМ 0:2
0:1 Соучек (14)
0:2 Константинос Мавропанос (56)

Арсенал: 22. Давид Рая, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 19. Леандро Тросар, 41. Деклан Райс, 8. Мартин Йодегор, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус

Уест Хем: 23. Алфонс Ареола, 33. Емерсон, 21. Анджело Огбона, 15. Константинос Мавропанос, 5. Владимир Цоуфал, 28. Владимир Соучек, 19. Едсон Алварес, 10. Лукас Пакета, 14. Мохамед Кудус, 7. Джеймс Уорд-Праус, 20. Джаред Боуен