3. Кошмар за Сасуоло в дебюта на новия треньор

Кошмар за Сасуоло в дебюта на новия треньор

Верона спечели сблъсъка на дъното, Берарди почти сигурно пропуска Евро 2024

Двойно разочарование трябваше да претърпи Давиде Балардини при своя дебют като треньор на Сасуоло, след като тимът му отстъпи на Верона с 0:1 във важно дерби за оцеляване в Серия А.

Освен загубата, те ще трябва да се оправят в оставащите мачове до края на сезона и без Доменико Берарди, който получи сериозна контузия.

Победата за "жълто-сините" от Верона донесе полският национал Карол Свидерски в 78-ата минута.

Тези отбори влязоха в уикенда с 20 точки в зоната на изпадащите. Зелено-черните уволниха наставника си Алесио Диониси, а след него временният мениджър Емилиано Бигика загуби с 1:6 от Наполи.

Така в тази ситуация Балардини трябваше да седне на пейката и да спаси тима, който до тази година не е имал проблеми с оцеляването след влизането в Серия А.

И тимът започна добре мача, Кристиан Торствед имаше чудесна ситуация да вкара, създадена му именно от Берарди. Той обаче трябваше да напусне терена в 60-ата минута, заменен от Саму Кастийехо.

Националът на Италия напусна терена със съмнение за разкъсване на ахилесовото сухожилие на десния крак и беше изнесен от терена на носилка.

Първоначалните доклади от медицинския щаб на Сасуоло предполагат, че сухожилието е скъсано и това ще сложи край на сезона му, като също така ще го извади от Евро 2024.

В 78-ата минута бърза атака на Верона завърши с първото попадение на полския нападател Свидерски в Серия А. Резервата Федерико Бонацоли подаде, а след изстрела на поляка топката се отклони в Ерлич и направи безпомощен вратаря Андреа Консили.