3. Кошмарът за Тотнъм няма край - тройка от Брайтън и жестока контузия на Лорис (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" продължават да показват незадоволителни игри, може да паднат под първите десет в Англия

Финалситът в Шампионската лига през миналия сезон Тотнъм продължава да изживява истински кошмар през този сезон. Момчетата на Маурисио Почетино загубиха и визитата си на един от фаворитите за изпадане Брайтън с категоричното 0:3. "Шпорите" допуснаха трета загуба в рамките на три седмици и бъдещето на Почетино е все по-несигурно.

Двубоят започна по кошмарен начин за лондончани. В третата минута Юго Лорис направи груба грешка след дълбоко центриране на Паскал Грос. Стражът изпусна топката пред голлинията, а Мопе просто подложи глава и вкара на празна врата. На всичко отгоре Лорис получи тежка контузия при падането и няколко минути му бе оказвана помощ, след което бе изнесен на носилка и директно откаран в болница. По всичко изглежда, че Лорис счупи ръката си и най-вероятно ще отсъства дълго време.

Тотнъм така и не успя да реагира на кошмарното начало и продължи да бъде по-слабия отбор до почивката. В 32-рата минута 19-годишният Конъли удвои, след като засече много добре на близката греда центриране отляво. Влезлият като резерва Гасанига изби, но младият нападател направи добавка, вкарвайки първия си гол в Премиър лийг.

Тотнъм сякаш започна по-активно втората част, но по-близо до гола отново бе Брайтън. В 63-тата минута Грос изпълни изненадващ свободен удар, като стреля директно от малък ъгъл, но топката срещна напречната греда. Две минути след това попадението във вратата на Гасанига бе факт. Конъли получи отляво, финтира с лекота Алдервейрелд и стреля много технично в далечния ъгъл - 3:0.

Малко след това удар на Хари Кейн премина над вратата, а Матю Райън се намеси много добре при два добри изстрела на Лукас Моура, който се появи като резерва и пораздвижи играта на гостите.

До края на срещата "шпорите" задържаха повече топката, но така и не стигнаха до нова опасност. Tака Тотнъм вече е на шестото място и може да падне под първите десет при определено развитие на мачовете, които предстоят. Брайтън пък се изкачи на 12-то място с 9 точки.
Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави