3. Кошмарна нощ за Манчестър Юнайтед в Истанбул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кошмарна нощ за Манчестър Юнайтед в Истанбул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фенербахче би „червените дяволи” и ги измести от второто място в групата, Погба се контузи, a Рууни изравни рекорд

След като през уикенда „червените дяволи” не можаха да бият новака Бърнли у дома, сега загубиха с 1:2 визитата си на Фенербахче в Турция от турнира Лига Европа.

Освен, че отстъпиха втората позиция в група „А” на надпреварата, гостите трябваше да преглътнат и контузията на рекордната си лятна покупка Пол Погба.

23-годишният френски национал, който бе върнат от Ювентус срещу 105 млн. евро това лято, напусна терена накуцвайки в 30-ата минута.

Още във втората пък Муса Соу вкара фамозен гол с акробатична задна ножица от движение и даде преднина на домакините.

Възпитаниците на Моуриньо изпитваха сериозни трудности при граденето на атаките си и чистите голови ситуации до почивката не бяха много.

Гостите от Манчестър не съумяха да се разпишат през първото полувреме за седми път в последните си осем мача.

Освен всичко друго, те инкасираха попадение в седма последователна визита в Европа, а това е най-лошата им серия от 1965 година насам.

Междувременно Златан Ибрахимович, заменил контузения Погба, влезе в пререкание със Симон Кяер, а след случката публиката освиркваше шведа при всяко негово докосване с топката.

В 59-ата минута Джърмейн Ленс направи резултата 2:0, разписвайки се от свободен удар, при който Де Хеа дори не реагира.

Почетното попадение за гостите бе дело на капитана им Уейн Рууни и падна минута преди края на редовните 90.

Попадението бе под номер 247 за нападателя с екипа на Манчестър Юнайтед и негово 38-мо в Европа, като по този начин той изравни рекорда на Рууд ван Нистелрой от голове на международната сцена.

След успеха Фенербахче измести Манчестър Юнайтед от втората позиция в групата и вече има седем точки, с една повече от „червените дяволи”.

Със седем е и лидерът Фейенорд след равенство 1:1 срещу Зоря.

Холандският гранд поведе в 15-ата минута чрез Николай Йоргенсен, ала в 43-ата остана с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Ерик Фернандо.

В резултат на изгонването му бе отсъдена дузпа, която Рафаел Форстер първоначално пропусна, но при добавката изравни и оформи крайното 1:1. Така домакините спечелиха втората си точка в тазгодишното издание на Лига Европа.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи