3. К.П.Р осъществи фамозен обрат срещу Ливърпул за фаталните 13 минути (видео+снимки)

"Рейнджърите" обърнаха от 0:2 до 3:2 в един от незабравимите мачове от Висшата лига

Новакът Куинс Парк Рейнджърс постигна вдъхновена победа над Ливърпул с 3:2 в среща от 29-ия кръг на английската Висша лига и взе глътка въздух в битката за оцеляване. Мърсисайдци поведоха с 2:0 с попадения на Коатес и Кайт, но три гола на Дери, Сисе и Маки взривиха „Лофтъс Роуд”.

Ливърпул започна по-силно мача, Чарли Адам изведе Луис Суарес, но уругваецът стреля право във вратаря Пади Кени. Предимството на гостите бе огромно и отборът на Кени Далглиш изпълни цели 10 корнера до 20-ата минута.

Противно на всяка логика Джибрил Сисе можеше да изведе домакините напред с бомбен шут от 22 метра, но кълбото мина покрай вратата на Рейна.

Превесът на гостите така и не даде резултат през първата част, макар да изглеждаше, че голът виси на косъм.

В 54-ата минута един уругваец откри резултата, но това не бе Луис Суарес. Бранителят на Ливърпул Себастиян Коатес вкара дебютния си гол във Висшата лига със страхотен ножичен удар, на който и най-добрите нападатели биха завидели – 0:1.

След час игра на „Лофтъс Роуд” се чуха първите освирквания, а Куинс Парк не даваше признаци на живот. Ливърпул свали оборотите, но нанесе втори удар в 72-ата минута.

Суарес стреля в гредата, Даунинг опита добавка, Кени спаси, но Кайт не сбърка от трети опит и направи 0:2.

Новаците се върнаха в двубоя само 5 минути по-късно. Адел Таарабт центрира от корнер, Шон Дери се извиси над всички и засече в мрежата на Рейна за 1:2.

В 86-ата минута Ливърпул допусна изравняване при подобна ситуация. Тайе Тайво качи топката на главата на Джибрил Сисе, а французинът заби кълбото във вратата – 2:2.

Целият мач се превърна в пълен провал за Ливърпул в продължението на мача. К.П.Р завърши феноменалния си обрат минута след края на редовните 90 минути.

Люк Йънг даде дълъг пас, защитата на мърсисайдци не се справи, Бузаки овладя и с прецизен шут матира Пепе Рейна – 3:2 и уникален обрат на „Лофтъс Роуд”.

Ливърпул остава на седма позиция с 42 точки. Куинс Парк Рейнджърс е 17-ти с 25, на 2 над зоната на изпадащите.