3. КПР взе първа победа срещу Бербатов и Фулъм (ВИДЕО)

КПР взе първа победа срещу Бербатов и Фулъм (ВИДЕО)

Бербо и компания паднаха с 1:2 на "Лофтъс Роуд"

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс най-сетне записа първа победа от началото на сезона в първенството, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Фулъм. Срещата се игра на стадион "Лофтъс Роуд" и бе от програмата на 17-ия кръг на английската Висша лига.

Българският нападател на "котиджърс" - Димитър Бербатов, отново бе титуляр за своите, но в пореден мач не успя да се разпише в противниковата врата. Той остана на терена през всичките 90 минути, като се нагърби организаторските функции в атаката на Фулъм.

Домакините започнаха много силно и още в първите минути Джибрил Сисе и Джейми Макий направиха пропуски.

В началото на втората част КПР взе аванс след гол на Адел Таарабт в 52-ата минута. Мароканецът стреля от около 20 метра, топката рикошира в крака на Бреде Хангеланд и излъга Марк Шварцер за 1:0.

Няколко минути след това Джибрил Сисе беше близо да удвои, но след удара му кълбото мина встрани от вратата на Фулъм.

Таарабт се превърна в герой за КПР в 68-ата минута, когато покачи на 2:0. Той направи страхотен самостоятелен пробив почти от центъра на терена, преодоля няколко играчи на Фулъм и с удар от границата на наказателното поле удвои.

Мениджърът на “котиджърс” Мартин Йол реагира и пусна в игра Младен Петрич и Ашкан Дежага. Финалният щурм на Фулъм обаче доста закъсня. Едва в 88-ата минута резервата Петрич намали на 1:2 след далечен удар и рикошет в тялото на Форлин. В последните минути гостите натиснаха, опитвайки да стигнат до точката, но без успех.

След първия успех за сезона КПР събра 10 точки и най-после напусна последното място в класирането. Отборът е на 15-та позиция, а на дъното се свлече Рединг, който има мач с Арсенал. Фулъм остана на 13-то място с 20 точки.