3. Кралския клуб покори Андалусия и оглави Примера

Кралския клуб покори Андалусия и оглави Примера

Игуаин и Роналдо с по два гола, последният и с две асистенции за 4:1 в Малага

Реал (Мадрид), воден от прагматичния Жозе Моуриньо, се върна на върха в Примера Дивисион след категорична победа с 4:1 над Малага в мач от седмия кръг на шампионата.

В Южна Испания столичани показаха, че освен да създават, мога и да реализират головите си ситуации и надделяха след две попадения на най-скъпата си покупка Кристиано Роналдо и също толкова, дело на миналогодишния си голмайстор Игуаин.

Аржентинският национал откри резултата на „Ла Росаледа” след изтичането на първия половин час игра, реализирайки след пас на Кристиано Роналдо, а португалецът удвои в края на първата част след асиситенция на германския плеймейкър Месут Йозил.

Така завърши полувремето и Реал се оттегли за почивка при резултат 2:0 в своя полза. Пет минути след подновяването на играта отново Роналдо оформи класическия резултат, отбелязвайки втория си гол в мача от дузпа.

Андалусииците все пак върнаха едно попадение, след като закупеният през лятото от Розенборг датски бранител Крис Щадсгаарт вкара първия си гол за новия си тима в 55-ата минута, възползвайки се от разбъркване след корнер и пас на завърналия се след странстване Алберто Луке.

Роналдо обаче изработи нов гол, извеждайки Игуаин, който не пропусна останал сам срещу Родриго Галата и оформи крайното 4:1.

Така, след като вкара 10 гола в последните си два мача, Реал отново се качи на върха в Ла Лига с 14 точки в своя актив, с една повече от шампиона Барса, който днес обърна вече третия в класирането Валенсия на своя „Камп Ноу”.

Малага е под номер 12 в подреждането след четвъртата си поредна загуба и общо седем точки, от също толкова кръга, в своя актив.

Стартови състави:

Реал: Икер Касийяс, Рикардо Карвальо, Пепе, Марсело, Арбелоа, Чаби Алонсо, Анхел ди Мария (’68 Леон), Кедира, Месут Йозил (’81 Каналес), Кристиано Роналдо, Игуаин (’73 Бензема);

Малага: Галато, Гамес, Уелигтон, Щадсгаарт, Мтилига, Бенитес (’79 Портийо), Рамос (’52 Луке), Куинси Оуси-Абейе, Хуанито, Рондон, Ескрибано (’67 Силва);

Присъединете се към новата фен-страница на Novsport.com във Facebook!