3. Кралят Тиери Анри за пореден път блесна с фланелката на Арсенал (видео)

Кралят Тиери Анри за пореден път блесна с фланелката на Арсенал (видео)

Французинът донесе победата на "артилеристите" над Съндърланд в последния си мач с екипа на лондончани

Тиери Анри за пореден път се оказа решаваща фигура в редиците на Арсенал. След като днес получи възможността да влезе като резерва за „артилеристите” в гостуването на отбора на Съндърланд, френският нападател донесе победата на лондончани с 2:1, отбелязвайки второто попадение за тима на Арсен Венгер. Това бе и последният мач на Анри с екипа на Арсенал, преди футболистът да се завърне в своя тим – Ню Йорк Ред Бул.

Мачът, който се проведе на „Стейдиъм ъф Лайт”, бе доста вълнуващ, като домакините успяха първи да поведат в резултата, но допуснаха пълен обрат и по този начин отстъпиха с 1:2.

Първото полувреме не предложи попадения, въпреки че и двата тима имаха своите шансове в срещата. Джеймс МакКлийн не съумя да отбележи в 11-ата минута за Съндърланд, а малко преди това пък Робин ван Перси бе пропуснал да се разпише за лондончани.

До края на първото полувреме по-чистите възможности бяха за Арсенал, но на два пъти Тео Уолкът не успя да преодолее Симон Миноле, докато открилата се възможност пред Томаш Росицки не бе оползотворена, след като ударът на чеха бе блокиран.

Второто полувреме бе по-интересното, като започна по-силно за „артилеристите”. Вермален и Саня обаче пропуснаха добри възможности за Арсенал в началото на втората част. В минутите, когато изтичаше час игра от началото на мача, пък „черните котки” осъществиха натиск и на няколко пъти се налагаше Войчех Шчезни да показва класата си. Удар на Крейг Гарднър в 60-ата минута бе отразен по великолепен начин от стража на Арсенал, а малко след това последва нов изстрел на полузащитника към Шчезни, но стражът се справи.

Така се стигна до 70-ата минута, когато „черните котки” излязоха с гол напред. Арсенал владееше кълбото и то бе върнато към Пер Мертезакер, който обаче, водейки топката, получи някаква контузия в крака и се строполи на земята. Кълбото бе отнето от Джеймс МакКлийн, който навлезе в наказателното поле на гостите и с прецизен изстрел отбеляза за 1:0.

Радостта на играчите на Мартин О’Нийл обаче продължи много малко, защото в 75-ата минута равенството бе възстановено. Точен за 1:1 бе появилият се в игра в 72-ата минута Аарън Рамзи. Ударът на футболиста от границата на наказателното поле първо срещна дясната греда, след което намери и лявата, а впоследствие се оплете в мрежата на Симон Миноле.

Победата на Арсенал дойде в последната 90-та минута. Авторът на победното попадение за лондончани – Тиери Анри, който бе влязъл на терена в 66-ата минута, засече центриране на Андрей Аршавин, а топката влетя зад Симон Миноле, като по този начин резултатът стана 2:1 в полза на тима, воден от Арсен Венгер.

Съндърланд не успя да отвърне на удара и по по този начин Арсенал се поздрави с победата. След успеха лондончани вече заемат 4-ото място и имат 43 точки, докато тимът на Мартин О’Нийл е на 9-ата позиция с 33.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион