3. Край на интригата в Гърция, лоша новина за ПАОК

Край на интригата в Гърция, лоша новина за ПАОК

АЕК докосва титлата след здрав бой над ПАО

Кирил Десподов ще се размине с мечтана титла в Гърция в дебютния си сезон за ПАОК.

АЕК (Атина) вече изглежда недостижим на върха след успех с 3:0 над Панатинайкос в директен сблъсък за първото място.

Бившият отбор на Милен Петков не остави никакъв шанс на гостите, решавайки до голяма степен дербито още до почивката.

Първо се разписа Никлас Елисон, а в 38-ата минута удвои голмайсторът на отбора Ескиел Понсе. Точна на спора окончателно сложи отново Елисон в средата на втората част.

Часове по-рано ПАОК на Кирил Десподов се задоволи само с 1:1 като гост на Ламия, а българинът даде асистенцията за късното изравнително попадение.

Така 3 кръга преди края АЕК (75) вече има аванс от 4 точки пред Панатинайкос (71), трети е ПАОК (69). Кръг преди края на "Тумба" тимът на българина приема лидера.