3. Край на сезона за Неймар и Алба

Край на сезона за Неймар и Алба

Двамата са с контузии след финала за купата с Реал Мадрид

Бразилският нападател на Барселона Неймар ще пропусне следващите четири седмици от сезона заради контузия на ходилото на левия крак, което означава, че най-вероятно вече е изиграл последния си мач през кампанията.

Неймар получи травмата при снощната загуба с 1:2 от големия съперник Реал Мадрид на финала за Купата на Испания.

"Заради директен удар Неймар е с оток на четвъртата метатарзална костица на левия крак, което изисква специфично лечение. Времето за възстановяване е около четири седмици", се казва в официално съобщение на каталунския клуб.

Бранителят Жорди Алба, който беше заменен принудително на почивката в двубоя срещу Реал Мадрид вчера, също ще пропусне около месец. Алба страда от разкъсване на мускулни влакна на дясното бедро.