3. Кристъл Палас подчини „светците“ на старта (ВИДЕО)

Кристъл Палас подчини „светците“ на старта (ВИДЕО)

Заха донесе успеха на „орлите“, съдията отмени червен картон за гостите

Кристъл Палас започна новия сезон във Висшата лига с минимален успех 1:0 над Саутхемптън на „Селхърст Парк“ в Лондон.

Единственото попадение в мача бе дело на Уилфред Заха и падна още в началото на срещата, която бе белязана от променено съдийско решение, тъй като съдията показа червен картон на гостите, но впоследствие изгледа ситуацията на повторение и отмени санкцията.

Иначе гостите стартираха по-агресивно и още в 4-ата минута Джак Стивънс стреля с глава, но Висенте Гуаита улови пред голлинията.

Постепенно домакините поеха инициативата в мача и се настаниха по-трайно в половината на Саутхемптън.

В 13-ата минута това даде резултат и Кристъл Палас откри резултата. Андрюс Таузенд напредна в половината на гостите и центрира в наказателното поле, където Уилфред Заха от въздуха отбеляза в долния десен ъгъл – 1:0.

До края на първото полувреме притежанието на топката бе в полза на гостите, но това не водеше до опасности пред Висенте Гуита.

В 26-ата минута Скот Дан стреля с глава, но Алекс МакКарти улови в долния десен ъгъл.

Десет по-късно Шейку Куяте овладя добре и стреля по земя, но отново вратарят на гостите имаше последната дума и улови.

Саутхемптън стартира втората част още по-агресивно в първата минута Редманд стреля отблизо, но Гуита улови.

Четири по-късно „светците“ можеха да останат в намален състав, след като Уолкър-Питърс получи директен червен картон за нарушение в центъра на терена срещу Мичъл, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, главният съдия Джонатан Мос отмени решението си и играчът на гостите остана на терена.

В 53-ата минута Вестергорд свали с глава към Че Адамс. Нападателят нанесе топовен изстрел отблизо, но Висенте Гуита се намеси блестящо и отрази удара.

Определено втората част бе по-интригуваща и това бе благодарение на Саутхемптън. „Светците“ поглеждаха по-смело към вратата на Кристъл Палас, но крепостта не падаше.

В 82-ата минута Уилфред Заха се откъсна зад гърба на защитата и реализира, но попадението бе отменено заради много тънка засада. Положението бе разгледано с ВАР и в крайна сметка резултатът остана непроменен.

Дълбоко в добавеното време Уилфред Заха все пак имаше шанс да реализира второ попадение. Нападателят напредна в половината на гостите и остана очи в очи с МакКарти, но изстрелът му премина покрай десния страничен стълб.

Веднага след това действията се преместиха в половината на домакините, където Дани Ингс стреля с глава, но отново блестяща намеса на Винсенте Гуита остави резултата непроменен.