3. Кристъл Палас се изправя срещу Манчестър Юнайтед във финала за ФА Къп (ВИДЕО)

Кристъл Палас се изправя срещу Манчестър Юнайтед във финала за ФА Къп (ВИДЕО)

"Орлите" на Пардю победиха Уотфорд с 2:1 във втория полуфинал на "Уембли"

Кристъл Палас победи Уотфорд с 2:1 на „Уембли” и ще спори с Манчестър Юнайтед за трофея в турнира за ФА Къп. Това ще бъде повторение на финала в надпреварата от 1990 година. Палас спечели втория полуфинал в турнира след три гола с глава в мача.

„Орлите” поведоха  още в 6-ата минута чрез Яник Боласие, който отблизо се разписа с глава, след като Деймиън Дилейни бе отклонил центриране на Йоан Кабай от корнер.

10 минути след почивката удар на Уотсън от далечен свободен удар бе отклонен от стената в корнер. Хосе Хурадо центрира от ъгловия удар, а Трой Дийни се измъкна от Скот Дан и с глава мощно заби в мрежата за 1:1.

Отборът на Алън Пардю не се смути и само 6 минути по-късно стигна до решителния гол. Папе Суаре центрира отляво и Конър Уикъм майсторски насочи в далечния горен ъгъл за 2:1.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм