3. Кристиано Роналдо и спорен червен картон убиха мечтите на Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спорен червен картон за Нани и пълен обрат донесоха победата на Реал Мадрид с 2:1 в реванша на "Олд Трафорд"

Реал Мадрид изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига след пълен обрат и успех с 2:1 насред „Олд Трафорд” в реванша от осминафиналите на турнира. Кристиано Роналдо вкара победния гол срещу бившия си отбор, но не се зарадва на попадението, а Жозе Моуриньо за първи път спечели мач от Шампионска лига в „Театъра на мечтите”. След 1:1 в първия мач, Реал Мадрид се класира напред с общ резултат 3:2

Всичко по-интересно се случи през втората част. Серхио Рамос си вкара автогол, а ключовият момент дойде в 56-ата минута, когато турският рефер Джунейт Чакър, който показа спорен директен червен картон на Нани. С човек повече Реал натисна и изравни с великолепен гол на резервата Лука Модрич. Малко след това Кристиано Роналдо засече остър пас на Игуаин на празна врата и донесе победата на „кралете”.

Голямата изненада на сър Алекс Фъргюсън беше, че той остави Уейн Рууни на пейката. Шотландецът заложи на головата машина Робин ван Перси в предни позиции, зад него действаше Том Клевърли, а по двата фланга Нани и Уелбек. Ветеранът Райън Гигс с фантастичния мач номер 1000 партнираше на Майкъл Карик в центъра на терена.

Жозе Моуриньо бе предпочел Игуаин да води атаката, а Бензема седеше на пейката. Триото Роналдо, Йозил, Ди Мария помагаше на аржентинеца, докато Шаби Алонсо и Сами Кедира бяха пред защитата.

След 1:1 в първия мач Фърги знаеше, че Реал трябва да търси гола и прибра своя отбор отзад в очакване на удобни шансове за контраатаки.
Гигс пък играеше своя мач №134 в Шампионската лига. Пред него е само легендата на Реал Мадрид Раул със 142.

Мачът започна с овации за Кристиано Роналдо, който се завърна на „Олд Трафорд” за първи път след трансфера в Реал.

Гостите владееха повече топката, но през цялата първа част не създадоха нито едно чисто голово положение пред Давид Де Хеа. Напротив,

Юнайтед се защитаваше чудесно и имаше по-чистите положения. Гигс центрира чудесно с външен фалц на задната греда, но Рамос изби с глава в корнер.

Гигс центрира от корнер в 21-ата минута, Видич засече с глава в дясната греда, а Уелбек при добавката направи страхотен пропуск и прати в ръцете на Диего Лопес от 5-6 метра, при положение, че вратарят бе паднал на земята.

Рамос отне на Уелбек в решаващ момент, а Видич добре блокира удар на Роналдо.

Игуаин прати в мрежата в 33-ата минута, но още преди това имаше сигнал за нарушение на Рамос срещу Ван Перси при борбата за високата топка.

Вратарят Диего Лопес беше герой за Реал на два пъти в рамките на няколко секунди. Той първо боксира с две ръце бомбено воле на Ван Перси, а при добавката успя с ръка да избие шута на Уелбек над вратата в корнер.

Анхел Ди Мария се контузи точно преди почивката и бе заменен от Кака.

Второто полувреме започна перфектно за домакините и 76 000 зрители по трибуните видяха автогол на Серхио Рамос след неубедителна негова изява.

Ван Перси стреля от съмнително положение за засада, Лопес изби, но Нани настигна топката и центрира остро по земя, Уелбек едва докосна, но това бе достатъчно да заблуди капитана Серхио Рамос, който нескопосано подложи крак и прати в собствената си врата за 1:0 в 48-ата минута.

Юнайтед се прибра още по-назад и всичко вървеше добре за домакините до 56-ата минута. Тогава Нани искаше да овладее дълъг пас, но с високо вдигнат крак изрита Арбелоа в тялото.

Турският рефер Джунейт Чакър прецени, че португалецът умишлено е ударил своя съперник и му вдигна директен червен картон.

Решението на рефера вбеси сър Алекс Фъргюсън, който веднага отиде да спори с четвъртия съдия на тъча.

Специалния реши, че това е неговият момент и пусна Лука Модрич на мястото на Арбелоа.

Рафаел изчисти удар на Варан с глава от голлинията, но Реал Мадрид натика Юнайтед в наказателното поле и голът изглеждаше неизбежен.
Ван Перси имаше шанс след пас на Уелбек, но Лопес спаси ниския му изстрел. Рафел спря с ръка удар с глава пред Де Хеа, но съдиите не видяха и дузпа не бе отсъдена.

Хърватската резерва на Моуриньо му се отблагодари с прекрасен изравнителен гол в 66-ата минута. Серхио Рамос пусна за Модрич пред наказателното поле, той си отвори коридор за шут и с бомба прати в мрежата след рикошет в дясната греда на безпомощния Де Хеа.

Реал използва шока в редиците на домакините и след само три минути направи пълен обрат.

Йозил и Игуаин направиха хубаво двойно отдясно в наказателното поле, аржентинецът остро центрира успоредно на голлинията и на задната греда Рафаел изпусна Кристиано Роналдо, който с летящ шпагат от малък ъгъл успя да обърне във вратата – 1:2. Португалецът не се зарадва на гола срещу бившия си клуб, но съотборниците му бяха на седмото небе.

Моуриньо пусна Пепе за Йозил, а Фърги вкара Рууни на терена.

С 10 души Юнайтед се възползва от подкрепата на своята вярна публика и осъществи натиск с човек по-малко.

Диего Лопес бе на висота в тези минути. Вратарят спаси удар с глава на Карик, а после Рууни от границата на вратарското поле прати над целта от неудобна позиция. Варан пък изби току пред Ван Перси, който се готвеше за воле.

Кака беше близо до трети гол, но след рикошет във Видич неговият удар нацели гредата.

В добавеното време Диего Лопес пак беше безгрешен и спаси удар с глава на Видич след центриране от корнер.

Реал Мадрид издържа в 5-те минути добавено време и се класира напред за 1/4-финалите на Шампионската лига. За Манчестър Юнайтед остават битките във Висшата лига и ФА Къп.

Жребият за четвъртфиналите на Шампионската лига е в Нион на 15 март (петък).

Манчестър Юнайтед - Реал Мадрид 1:2
1:0 Рамос '48 (автогол)
1:1 Модрич '66
1:2 Роналдо '69
Червен картон: Нани '56 (Манчестър Юнайтед)